Kodėl verta atlikti skolos pardavimą?

Dažnai atliekant pirkimų pardavimų sandorius, skolinant pinigus ar sudarant kitokias sutartis, kurios susiję su pinigais, visada kyla rizika, kad nebus vykdomos sutartyje numatytos sąlygos arba paskolinti pinigai nebus grąžinti. O jeigu jau esate įsisukę į šią bėda ir jos galo dar nematyti, pradedate galvoti, galbūt reikia viską nutraukti ir patirti nuostolių. Tačiau net pačioje beviltiškiausioje situacijoje galima atrasti viltį, tai  yra  skolų pardavimas.

Kitas būdas atgauti skolą

Dažniausiai esame girdėję, kad jei nepavyksta susigrąžinti skolos arba pagal susitarimą nėra vykdomi mokestiniai įsipareigojimai, tuomet dažniausiai vykdomas skolos išieškojimas. Tačiau toks procesas gali užsitęsti ganėtinai ilgai ir negali žinoti, kada susidariusi skola bus atgauta. Renkantis skolos pardavimą, visą šią problemą galima išspręsti žymiai greičiau, be to, atliekant pardavimą, visos bėdos nukris nuo jūsų pečių, nes bylinėjimosi procesą perduosite įmonėms, kurios užsiima tokiu darbu. Tad jūs, dažnu atveju, pardavus skolą, galėsite gauti sutartą sumą ir taip atsisveikinti su skolos išieškojimu. Todėl jei neturite laiko arba tiesiog  nebenorite užsiimti šiuo dalyku, visada skolos reikalus galite perleisti profesionalams, kurie įdės visas pastangas, kad rezultatas būtų pats geriausias.

Ką reikėtų daryti, norint parduoti skolą?

Norint parduoti skolą nereikia specialių veiksmų. Pats svarbiausias dalykas, kuriuo reikia pasirūpinti yra galiojantys dokumentai, kurie įrodo, kad skolininkas yra tikrai jums skoloje. Tinka bet kokie dokumentai: skolos raštelis, jeigu jau vyko teismas, gali būti surinkti dokumentai iš jo, PVM sąskaitos faktūros ar netgi ranka rašytas susitarimas.  Tad jeigu turite visus galiojančius dokumentus, tikrai nebus problemos ją parduoti ir taip atgauti paskolintus pinigus.

Skolos pardavimo atsiskaitymai

Kai yra parduodama skola, galima rinktis du atsiskaitymo būdus, tai yra iš karto sumokėti už perkamą skolą arba mokėjimą atidėti iki to laiko, kai skola bus atgauta. Aišku, kartais situacija yra tokia, kad rinktis varianto nėra galimybės, o reikia priimti tokį, kuri gali pasiūlyti įmonė pagal nustatytas sąlygas. Atlikti mokėjimą dažniausiai galima tada, kai yra surinkti visi reikalingi dokumentai ir nekyla jokių dvejonių, kad gali kilti problemų su skolos atgavimu. Taip pat skolininkas turėtų būti mokus, kad iš jo būtų galima išsireikalauti atitinkamos sumos. Jeigu skolininkas nėra mokus, nėra gauta pakankamai dokumentų arba jie yra netikslūs, tuomet galimas tik vienintelis skolų pardavimas, tai yra mokėjimo atidėjimas, kai bus atgauta skola.