Planuojate statybas? Pasidomėkite geologiniais grunto tyrimais!

Planuojate statybas? Pasidomėkite geologiniais grunto tyrimais!

Jei planuojate statyti naują namą ar komercinį pastatą, turite įsitikinti, kad žinote, kokios kokybės dirvožemį naudojate. Geologinis dirvožemio tyrimas gali suteikti šią informaciją ir padėti išvengti galimų problemų ateityje.

Geologiniai  tyrimai yra sudėtingas procesas, kurį turėtų atlikti profesionalas. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pasiruoštumėte testui ir užtikrintumėte, jog jis vyks sklandžiai. Pirmiausia reikia įsitikinti, kad vietoje, kurioje bus atliekamas bandymas, nėra jokių kliūčių. Tai apima medžius, krūmus, taip pat bet kokias konstrukcijas, kurios galėtų trukdyti bandymų procesui.

Išvalę teritoriją, turite pasirinkti vietą, kurioje galima paimti dirvožemio mėginį. Ideali vieta – tai vieta, esanti bent 2 metrų atstumu nuo bet kokių pastatų ar kitų statinių. Kai turėsite pasirinkus vietą, kitas žingsnis – pažymėti 1 metro kvadratinį plotą. Tai bus plotas, kuriame bus imamas dirvožemio mėginys.

Tada turite atlikti du skirtingus dirvožemio mėginius. Pirmasis – tai paviršinis mėginys, kuris imamas iš paviršiaus iki gylio 0,6 m. Tai padeda nustatyti dirvožemio kompoziciją, kuri gali pasikeisti, jei dirvožemis yra labai pažeistas. Antrasis mėginys – tai mėginys, imamas iš gylio 0,6-1,2 m. Tai padeda nustatyti dirvožemio kompoziciją, kuri gali pasikeisti, jei dirvožemis yra labai pažeistas.

Kokia nauda atlikti šiuos tyrimus?

1. Sužinosite tikslią savo sklypo geologinę sudėtį.

2. Galite sužinoti, ar dirvožemis yra pakankamai stabilus, kad išlaikytų jūsų planuojamą statybą.

3. Taip išvengsite galimų problemų, pavyzdžiui, duobių ar nestabilaus grunto, dėl kurių jūsų konstrukcija gali sugriūti.

4.Taip pat galite naudoti šią informaciją, kad nustatytumėte geriausią pamatų tipą planuojamai statybai.

5. Geologiniai grunto tyrimai taip pat gali suteikti informacijos apie jūsų grunto drenažą. Tai svarbu žinoti, nes tai gali turėti įtakos konstrukcijos stabilumui.

6. Galiausiai, šie tyrimai gali padėti jums sužinoti, ar jūsų statybvietėje yra užkastų objektų ar kitų pavojų, kurie gali kelti pavojų jūsų statybai.

Kai kuriais atvejais tyrimai yra būtini:

1. Jei planuojate statyti statinį ant šlaito

2. Jei planuojate statyti vietovėje, kurioje yra aukštas gruntinio vandens lygis3. Jei statote vietovėje, kurioje yra buvę nuošliaužų.

4. Jei nerimaujate dėl dirvožemio stabilumo arba norite patvirtinti ankstesnės apklausos rezultatus.

5. Jei planuojate statyti didelį statinį, pvz. daugiabutį

Jei planuojate statyti vietovėje, kurioje nereikalaujama atlikti tyrimus, vis tiek galite apsvarstyti galimybę juos atlikti, taip būsite užtikrinti ,jog ateityje neturėtų kilti problemų.