Ko galima tikėtis iš karatė ir jų varžybų?

Paprastai norint praleisti laisvą laiką, renkamės tokius dalykus, kurie mums yra mieli ir priimtini, vieniems patinka siūti, kitiems važinėti dviračiu, dar kitiems skaityti knygas, o dar kita žmonių grupė renkasi aktyvų sportą, o konkrečiau – karatė. Puiku yra tai, kad šis sportas tinka visoms amžiaus grupėms, tad jį gali rinktis daugelis. Jeigu ir jūs galvojate apie šią sporto šaką, šis straipsnis yra kaip tik jums, nes jame galėsite sužinoti daugiau apie pačią karatė, vykdomas varžybas ir panašiai.

Etiketas šiame sporte yra labai svarbus

Tam tikras etiketas turi būti išlaikytas bet kokiose situacijose. Kai kam gali atrodyti, kad tokia sąvoka su žodžiu sportas nėra suderinta, o ypač ten, kur yra atliekami koviniai veiksmai. Tačiau šiame sporte ir pačiose varžybose etiketas yra labai svarbus, tad jeigu jo nenorėsite laikytis, šis sportas nėra sukurtas jums. Šio žaidimo etiketas galioja visur ir visada, nesvarbu ar bus treniruojamasi ar dalyvaujama varžybose, o gal bendraujama su treneriais, teisėjais ar priešininkais – tinkamas elgesys yra privalomas. Net jeigu kai kurie dalykai yra ne tokie priimtini, tačiau jų laikytis yra privalu, nes bet kas tikrai jų nėra sugalvoję, viskas keliauja iš kartos į kartą, todėl interpretacijoms ir kitokiems išsisukinėjimams vietos nėra.

Skirtingi karatė tipai

Dažniausiai daugeliui karatė asocijuosi tik su vienu dalyku, tai yra kautynėmis pagal tam tikras taisykles. Tačiau verta žinoti ir tai, kad vyrauja labai skirtingi karatė tipai ir galima išmokti tikrai ne vieno. Tikriausiai vienos populiariausių yra kata stiliaus, jos gali būti individualios arba komandinės, dar galima matyti sparingo varžybas, jos taip pat, kaip ir anksčiau minėta, turi tiek individualias, tiek komandines. Taip pat galima sutikti ir kitokio pobūdžio varžybų, tai yra kūrybinės savigynos arba galima dalyvauti atviruose turnyruose. Kaip matome iš pateiktų kelių pavydžių, pasirinkimų yra ganėtinai nemažai. Ir ką čia išvardijome, tikrai nėra viskas, jeigu norite susipažinti su daugiau skirtingų tipų, galite apsilankyti internetinėje svetainėje karate-shido.lt.

Skirtingos varžybų patirtys

Karatė sportas yra puikus ir dėl to, kad nuvykus į varžybas ne visada žinai, ko galima tikėtis. Kartais visas procesas gali trukti net keliolika valandų, todėl dalyviai tam turi būti nusiteikę iš anksto. Aišku, svarbu paminėti ir tai, kad tikrai ne visada varžybos baigiasi tik laimėjimais, reikia nusiteikti, kad gali atsitikti visko. Toks nusiteikimas ne tik leidžia siekti gerų rezultatų, bet ir nepalūžti psichologiškai.