Skyrybos bendru sutarimu – įmanomos?

Pasidomėjus, kiek šeimų per metus išsiskiria Lietuvoje, gali nukrėsti lengvas šokas. Visgi nepaisant to, jog didelė dalis šeimų skiriasi, daugelis vis tiek nemano, kad su tuo kada nors reikės susidurti. Tačiau šiomis dienomis santykius išlaikyti yra kur kas sudėtingiau, nei anksčiau. Kodėl? Vyrai jaučia, kad jų moteris galėtų labiau pasistengti, o moterys jaučiasi neįvertintos ir atvirkščiai – moterys jaučia, kad vyrai nepakankamai dėl jų stengiasi, o vyrai jaučiasi išnaudojami. Deja, bet šiomis dienomis socialiniai tinklai tikrai mums daro nelabai gerą įtaką. Mes matome tobulas poras, kurios realybėje visiškai neprimena to, ką jie rodo socialiniuose tinkluose. Tačiau mes apie tai stengiamės negalvoti ir ignoruojame tiesą. Na, o galiausiai prieiname prie to, kad mūsų sutuoktinis nėra pakankamai mums geras ir nusprendžiame skirtis. Ir tai tik geriausiu atveju. Neretai žmonės prieš skyrybas dar nusprendžia įskaudinti kitą žmogų ir būti neištikimi. Deja, bet tokiu atveju tenka pripažinti, kad santuoka baigta. Jei jaučiate, kad sutuoktinis nėra jūsų vertas, tuomet gali būti, kad jūs tiesiog jo nemylite. Tokiu atveju reikia pasidomėti, ar ir jūsų sutuoktinis jaučiasi taip pat. Sudėtinga pripažinti, bet nemaža dalis lietuvių šiais laikais skiriasi bendru sutarimu. Skyrybos bendru sutarimu šiuo metu tokios populiarios, kadangi žmonės ne tik vis mažiau laiko praleidžia kartu, bet ir rečiau kalbasi apie savo santykius. Tad nenuostabu, jog skyrybos bendru sutarimu ne tik įmanomos, bet ir labai dažnai pasitaikančios.

Ar verta gelbėti santuoką?

Prieš skiriantis, reikia su sutuoktiniu nuspręsti, ar verta gelbėti santuoką? Ir tikriausiai, atsakymas yra ne. Deja, bet ten, kur nėra meilės, ten ir neturėtų būti santuokos. Jei jaučiate, kad sutuoktinis nėra jums pakankamai geras, tuomet akivaizdu, jog jūs jo nemylite. Skyrybų nereikia bijoti, nes tai – nauja pradžia. Vis dažniau žmonės skiriasi taikiai ir lieka draugais, tuo tarpu pradėdami naują kelionę gyvenime ir ieškodami tikrosios meilės.

Taigi, jei manote, kad jūsų santuoka nėra kokios jus norėjote, nebijokite išsiskirti. Tai gali būti geriausias jūsų sprendimas.