Perkame televizorių: kai „pigiau“ virsta „brangiau“

Televizorius yra nekasdienis pirkinys ir paprastai reikalauja didesnės išlaidų sumos. Žinoma, ne visi gali sau tai leisti, tačiau netikėtas gedimas ar kita priežastis kartais paskatina atsisakyti kai kurių pramogų ar kitų pirkinių ir investuoti į naujo televizoriaus pirkimą. Natūralu, jog tokiu atveju aktualu  televizoriai pigiau, tad galimybė pirkti išsimokėtinai skamba labai viliojančiai. Kaip žinoti, kada tai finansiškai naudinga, o kada noras mokėti pigiau atsieis daugiau?

Pirkite išsimokėtinai, jeigu…

Jei neturite kitos išeities, pavyzdžiui, sugedus namų televizoriui, o pakankamos atliekamos sumos neturite, tada pirkimas išsimokėtinai tikrai pagelbės. Žinoma, geriausia dairytis išsimokėtinio pirkimo be pabrangimo – tokiu atveju galutiniame rezultate nepermokėsite. 

Pirkti išsimokėtinai bus naudinga ir tada, jei išsirinkote daug kainuojantį prietaisą, o visos sumos neturite. Tada mokėsite palyginti nedideles įmokas kas mėnesį. Jei dalį pinigų turite, verta sumokėti didesnį pradinį įnašą – taip sumažinsite arba įmokas, arba sutrumpinsite mokėjimo laikotarpį, o drauge ir mažiau sumokėsite palūkanų.

Išsimokėtinai nepirkite, jeigu…

Pirkimo išsimokėtinai variantas paprastai nebus geras sprendimas finansiniu požiūriu, jei pirkinio suma maža, pavyzdžiui, iki 400 eurų. Tuomet pridėjus palūkanas permoka daugeliu atvejų bus nemaža. Išimtis – pirkimas be pabrangimo.