Kokia baldų furnitūra reikalinga kuriant vonios kambario baldus?

Vonios kambario baldai yra gana specifiniai, tačiau nesudėtingi. Tai ant sienos kabinama spintelė vonios reikmenims, veidrodis, kriauklės spintelė ir spintelė rankšluosčiams, buitinei chemijai, apatiniam trikotažui. Papildomai vonios kambaryje galima pamatyti specialią spintelę virš skalbimo mašinos. Ant sienos gali būti pritvirtinta kabykla chalatams ir rankšluosčiams. Išvardinome praktiškai visus kuklaus vonios kambario baldus.

Kartais nagingesniems žmonėms kyla idėjų patiems susikurti vonios baldą patiems, suremontuoti ar atnaujinti seną. Ko reikia, kad tai padarytumėte? 

  1. Medienos drožlių plokštės (MDP) su laminuotais kraštais;
  2. Vonios kambariui pritaikytos baldų furnitūra;
  3. Paprasti įrankiai skirti gręžti medienai ir įsukti varžtus, sąvaržas..

Medienos drožlių plokštės įsigyjamos specializuotose parduotuvėse ir supjaustomos pagal brėžinius. O štai su baldų furnitūra teks paplušėti. Kokia baldų furnitūra dažniausiai naudojama vonios kambario baldams?

Lankstai 

Vonios kambario baldams yra būtina pasirinkti atsparius drėgmei lankstus. Šie komponentai yra skirti jungti duris prie spintelių korpuso, todėl jie turi būti tvirti ir ilgaamžiški. Rekomenduojama rinktis nerūdijančio plieno arba cinkuotos medžiagos lankstus, kadangi jie yra labiau atsparūs korozijai.

Stalčių bėgelių sistemos

Stalčių bėgelių sistemos užtikrina sklandų stalčių atidarymą ir uždarymą. Reikalinga atspari drėgmei bėgelių sistema, kuri užtikrintų ilgaamžiškumą vonios kambario sąlygomis. Rekomenduojama rinktis nerūdijančio plieno bėgelius.

Kojelės ir kabinimo sistemos

Spintelės gali būti statomos ant grindų arba kabinamos ant sienos. Statant ant grindų reikalingos gana aukštos kojelės, kad po spintele nesikauptų drėgmė ir tilptų šluota pavalymui. Kabinimo sistemos priklauso nuo svorio.

Rankenėlės

Vonios kambario baldų rankenėlės ne tik padeda lengviau atidaryti duris ir stalčius, bet ir suteikia estetinę vertę. Pasirinkite rankenėles, kurios yra pagamintos iš atsparių drėgmei medžiagų, tokių kaip nerūdijantis plienas, aliuminis ar cinkuotas plienas. 

Vonios kambario aksesuarai

Pridėtinės vonios kambario baldų funkcijos, tokios kaip kabyklos, rankšluosčių laikikliai ir kiti aksesuarai, padeda organizuoti erdvę ir pagerina funkcionalumą. Šie aksesuarai turėtų būti pagaminti iš atsparių drėgmei medžiagų, kad ilgai tarnautų.

Apšvietimas

Vonios kambario baldams svarbu pasirinkti tinkamą apšvietimą. Tai padeda sukurti jaukumą, bet ir padidina funkcionalumą. Pasirinkite atsparius drėgmei ir dulkėms šviestuvus, kad užtikrintumėte ilgaamžiškumą ir saugumą vonios kambaryje. LED lempos yra puikus pasirinkimas, nes jos ne tik taupo elektros energiją, bet ir išsiskiria mažiau šilumos, todėl yra tinkamesnės drėgnoms erdvėms.

Vandeniui atsparūs paviršiai

Vonios kambario baldų paviršiai turi būti atsparūs vandeniui, kadangi jie dažnai susiduria su drėgmės poveikiu. Pasirinkite aukštos kokybės laminatus, polimerines ar kompozicines medžiagas, kurios atlaikys drėgmės poveikį ir išlaikys savo išvaizdą ilgą laiką.

Patvarumas

Vonios kambario baldai yra intensyviai naudojami, todėl patvarumas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, vertinant furnitūros kokybę. Rinkitės baldų gamintojus, kurie gali pasiūlyti ilgalaikę garantiją ir užtikrinti kokybišką furnitūrą, kuri tarnaus be trikdžių. Tokia yra “Hettich” baldų furnitūra. Daugiau informacijos Hetlita.lt internetinėje svetainėje.

Tai laiko patikrinta vonios baldų furnitūra, itin gerai vertinama baldų meistrų Lietuvoje ir visoje Europoje. Į kokybę verta investuoti.