KOKIOS DUŠO KABINOS KOKIAM VONIOS KAMBARIUI TINKA?

Kaip liudija gyventojų apklausos, vonios kambaryje didžioji dalis apklaustųjų mieliau renkasi dušo kabiną nei vonią. Dušo kabina vadiname stiklinę pertvarą, įrengtą vonios kambario kampe arba net viduryje. Kad kabina galėtume naudotis, vandens nubėgimui reikia arba statyti dušo padą, arba ją montuoti tiesiai ant grindų. Dušo kabinos yra vertinamos už tai, kad sutaupo ne tik dalį vonios kambario erdvės, asmeninio laiko, bet ir sumažina vandens sanaudas.

Į ką būtina atsižvelgti prieš renkantis dušo kabiną?

Kai nusprendžiate įsigyti dušo kabiną, pirmiausiai pagalvokite apie tai, kokius baldus ir įrenginius dar ketinate įkurdinti vonios kambaryje. Jei jų bus per daug, tada gali kilti keblumų atidarinėjant dušo kabinos duris. Jeigu patalpa ankštoka, tada geriau rinktis kabiną su slankiojančiomis durimis, o jeigu vietos yra pakankamai, tada galima rinkti kabiną su laisvai atsidarančiomis durimis.

Ką reikėtų žinoti apie dušo kabinoje naudojamo vandens nutekėjimo sistemą?

Taip pat būtina pasirūpinti vandens nubėgimo reikalais. Patogiausia yra rinktis dušo kabiną su padu. Tam reikia nuspręsti, kokios formos ir aukščio norite turėti dušo kabiną, nes pagal šiuos parametrus teks rinktis ir dušo padėklą. Jie būna metaliniai, akriliniai, mediniai, keraminiai arba pagaminti iš akmens masės. O tiksliai apskaičiuota ir patikimai įrengta dušo kabinos latako nuotekų sistema garantuos tai, jog vonios kambarys tikrai nepatvins net ir tada, kai labai gausiai ant savęs pilsite vandenį.

Kokią dušo kabiną rinktis nedidelio ploto vonios kambariui?

Jeigu jūsų būste esantis vonios kambarys nėra pakankamai erdvus, tada reikia labai kruopščiai apgalvoti visus galimus dušo kabinos pasirinkimo variantus ir pasitelkti į pagalbą vaizduotę. Jei vietos itin nedaug, tada patariama rinkti pusiau apvalią dušo kabiną, nes jos apvalioji pusė padės sutaupyti naudingąjį patalpos plotą. 

Analogiškoje situacijoje puikiai pasitarnauja ir dušo kabina su į šonus stumdomomis durimis. Patalpos erdvumo iliuziją padeda sukurti ir skaidraus stiklo dušo kabinos. Esama ir modelių, kurių durys būna sulankstomos. Jos montuojamos tarp sienų, tarp kurių yra įrengta dušo kabina. Kad jomis būtų galima patogiai naudotis, vonios kambario niša turėtų būti ne mažesnė kaip 55 centimetrų pločio.