Laidotuvių organizavimas ir pagrindiniai mokesčiai

Niekas nemėgsta kalbėti apie liūdnus dalykus, tačiau laidotuvių organizavimas yra vienas iš baisiausių dalykų mūsų gyvenimuose. Kartais net nepagalvojame, kad paskutinė diena mums gali būti su artimuoju žmogumi. Mums paskambina ir praneša, kad kažko netekome, o tai yra labai skaudu. Tuomet reikia rūpintis labai daug dalykų, tačiau laidojimo namai Vilniuje jums gali padėti.

Kas įeina į laidotuvių organizavimą?

Pats pagrindinis darbas yra laidotuvių planavimas, gaunami reikalingi leidimai, gaunamos mirties liudijimų kopijos, rengiami pranešimai, laikomi žmogaus palaikai, vyksta derinimai su kapinėmis, krematoriais ir kitais asmenimis.

Kiti mokesčiai

Taip pat yra ir kitos paslaugos ir prekės, už kurias reikia mokėti papildomai. Tai yra palaikų transportavimas, žmogaus balzamavimas, ceremonijos, personalo naudojimas kapų priežiūroms, katafalko naudojimas, karstas, išorinis laidojimo konteineris arba kiti alternatyvūs konteineriai ir žinoma kremavimas arba laidojimas.

Kai kurie laidojimo namai ima ir avansus, už kuriuos yra perkamos prekės ir atliekamos kitos paslaugos. Tarkime perkamos prekės iš išorės pardavėjų, tačiau viskas vyksta su jūsų vardu. Tai dažniausiai yra gėlių pirkimas, nekrologai, dvasininkai, vargonininkai, solistai. Taip pat yra laidojimų namai, kurie prideda ir aptarnavimo mokesčius.

Laidotuvių išlaidų skaičiavimas

Laidotuvių namai, kurie teikia jums paslaugas, turėti pateikti išsamų jūsų pasirinktų paslaugų kainų sąmatą , kuomet susitariate. Atsitinka ir taip, kad laidotuvių namai nežino, kiek reikės avanso išlaidų. Tuomet jie pateikia sąžiningą sąmatą.

Karstai

Karstas dažniausiai būna pats brangiausias pirkinys, laidojimo metu. Dauguma karstų yra skirtingi, todėl skiriasi ir jų kainos. Dažniausiai jie yra gaminami iš metalo, medžio arba medienos. Yra ir raudonmedžio, bronzos arba vario karstai, kurie gali siekti ir 10 000 eurų. Kuomet atvykstate į laidojimo namus, paprašykite direktoriaus sąrašo, kuriame matytumėte siūlomus karstus su kainomis ir aprašymais. Pramonės tyrimai rodo, kad vidutinis karstų pirkėjas perka vieną iš pirmųjų trijų parodytų modelių, paprastai vidutinės kainos iš trijų. Todėl pardavėjai dažniausiai pradeda demonstruoti aukščiausios klasės modelius. Jei nematote pigesnių modelių, tuomet siūlome paprašyti, kad būtų jie parodyti.