Pastatų energetinio sertifikavimo tvarka

Jeigu Jums reikalingas būsto energinio sertifikavimo dokumentas – tokiu atveju siūlome ieškoti specialistų, kurie darbus atlieka ne tik už patrauklią kainą, tačiau taip pat ir greitai. Pastatų energetinis sertifikavimas siūlomas ne vienos įmonės, o rinktis tą, kuri Jums labiausiai tinka, reikia ne tik pagal kainą, tačiau taip pat ir paslaugų atlikimo tvarką.

Supažindinsime su pačiais svarbiausiais punktais, kurie yra beveik kiekvienoje įmonėje, kuri teikia tokio tipo paslaugas. Tai padeda kur kas paprasčiau suprasti – kas ir kaip.

Žinoma, pirmiausia Jums reikia rasti įmonę, kuri teikia tokio tipo paslaugas. Kai kurios prašo pateikti užklausą dėl paslaugos užsakymo internetu. dažniausiai tuomet iškart galima prikabinti ir pačius svarbiausius dokumentus, kurie padeda specialistams kur kas greičiau pradėti darbą.

Kuomet dokumentai yra jau gauti – dažniausiai sekančio žingsnio metu specialistai atvyksta apžiūrėti pastato. Žinoma, reikia sutartį laiką. Dažnai jis derinamas su nuomininkais ir kitais asmenimis, o ne tais, kurie nori būstą pirkti. Šiuo atveju visus darbus atlieka specialistas, kadangi jis taps tariasi dėl tinkamo įvertinimo, tai yra, apžiūros – laiko.

Labai svarbus etapas yra dokumentų patikra. Šiuo atveju specialistai dažniausiai peržiūri projektą ir tuo pačiu kadastrinių matavimų bylą.

Galiausiai ateina laikas įvertinti būstą. Atliekamas energinis sertifikavimas, kurio yra yra vertinamas pastato naudingumo lygis.

Gauti duomenys yra pateikiami užsakovui. Nurodoma ne tik klasė, tačiau taip pat ir pateikiamos pastabos, kurios padeda pagerinti buto būklę. Dažniausiai sertifikatas yra gaunamas per kelias dienas nuo tada, kai gaunami visi ekspertui reikalingi dokumentai. taigi, labai svarbu, kad paslaugos užsakytojas kuo labiau ir noriau bendradarbiautų su specialistais.

Išduotas sertifikatas galioja ne daugiau nei 10 metų po jo išrašymo datos. Pasibaigus terminui – vėl reikia kreiptis į specialistus pakartotiniam vertinimui.

Svarbiausia yra rasti tuos, kurie ne tik suteiks paslaugas, tačiau taip pat ir atsakys į visus klientams rūpimus klausimus. Ne tik gyvai susitikus, tačiau ir internetu. Taip – greičiau ir paprasčiau, tad belieka nebijoti klausti.