KOKIAS TRANSPORTO PRIEMONES LEIDŽIA VAIRUOTI C IR CE VAIRAVIMO KATEGORIJOS?

Daugeliu atvejų darbdavių skelbimuose C ir CE kategorijos yra minimos šalia viena kitos. C kategorija leidžia vairuoti transporto priemones sunkesnes nei pusketvirtos tonos, o jų ilgis negali viršyti septynių metrų. CE kategorija leidžia vairuoti sunkvežimį su priekaba virš 750 kilogramų, o bendras mašinos ir priekabos svoris negali viršyti dvylikos tonų.

Kas siūloma C kategoriją turintiems vairuotojams?

Vairuotojai, kurie pasirenka įgyti C ir CE vairavimo kategorijas, šį sprendimą priima todėl, kad yra nusiteikę savo ateitį susieti su tolimųjų pervežimų autotransportu, kuris jiems garantuos gerą darbą ir puikų uždarbį.

Vairuotojas, turintis C vairavimo kategoriją, gali be jokio vargo rasti tolimųjų reisų vairuotojo ar ekspeditoriaus darbą. Jis taip pat gali vairuoti iki aštuonių keleivių, neįskaitant vairuotojo, talpinantį automobilį, kuris gali būti sujungtas su priekaba, kurios leidžiamoji masė neviršija 750 kilogramų.

Kokie darbo pasiūlymai yra skirti CE kategoriją turintiems vairuotojams?

Jei siūlomas vairuotojo darbas CE kategorijai, tai reiškia, jog jam gali būti patikėta vairuoti autocisterną, vilkiką su priekaba, konteinerinį sunkvežimį, miškovežį, refrižeratorių ar net autovežį. Siūlomi reisų atstumai gali siekti iki 3000 kilometrų per savaitę, padarant iki dvidešimties pakrovimų ir iškrovimų.

Įprastai vairuotojų įdarbinimu užsiimančios agentūros rūpinasi, kad jų klientams būtų garantuotos pačios geriausios darbo sąlygos ir geras uždarbis. Tai ir pelno CE kategorijos vairuotojų pasitikėjimą.

Koks darbo krūvis tenka tolimųjų reisų vairuotojams?

Tolimųjų reisų vairuotojams reikia būti ištvermingiems, nes jiems tenka įveikti ne tik kelis šimtus, bet ir tūkstančius kilometrų, kad laikų pristatytų patikėtą krovinį į reikiamą vietą. Krovinio vežimas iš vienos vietos į kitą gali trukti ne vieną, o kelias paras. Kelionės trukmė tiesiogiai priklauso nuo krovinio sudėtingumo ir nuo pasiūlyto maršruto ilgio.

Tad per mėnesį vairuotojui gali tekti įveikti iki keturių reisų. Kuo daugiau reisų atliekama, tuo didesnis atlyginimas. Tačiau reikia nepamiršti ir to, kad tolimų reisų vairuotojams negalima per parą važiuoti ilgiau nei devynias valandas, o per savaitę vieną dieną jiems privalu ilsėtis.