KAS KIEK LAIKO REIKĖTŲ NAMUOSE ATLIKTI REMONTĄ?

Kadangi nieko nėra amžino, nes viskas dėvisi, blunka, praranda kokybines savybės, tai nieko keisto, kad kartas nuo karto namuose ar bute tenka atlikti einamojo remonto darbus. Jie taip pat pasirenkami ir dėl tokių priežasčių – planuojamų ir neplanuojamų pokyčių namų aplinkoje, bei asmeninio noro.

Ką pataria nekilnojamo turto agentai?

Nekilnojamo turto agentai būsto turėtojams pataria namus gerai apžiūrėti bent vieną kartą per metus ir įvertinti, ar viskas juose gerai, ar nieko nereikia atnaujinti. Nes to nedarant vėliau vienu metu gali užgriūti daugybė būsto būklės problemų, kurias reikia nedelsiant spręsti. Taikant tokią praktiką ir atliekant dalimis reikiamose vietose remontą, galima išvengti didelių finansinių išlaidų užgriuvimo vienu metu ir mėgautis puikia namų būkle.

Kokios klaidos dažnai yra daromos prieš pradedant remonto darbus?

Kai nusprendžiama imtis remonto darbų, pagrindinė daugelio daroma klaida – aiškaus darbų plano ir galutinės vizijos neturėjimas. O juk tikrai yra svarbu žinoti, kokių rezultatų iš remonto tikitės, nes tik taip įmanoma suplanuoti darbų eigą ir galutinį jų rezultatą. Kai žinosite, ko konkrečiai norite, tad remonto darbus atliekantys specialistai galės apskaičiuoti, kiek ir kokių medžiagų planuojamam remontui reikia. Įprastai remonto darbams samdomi darbininkai iš pradžių rengia darbų sąmatą, kurioje yra numatomos preliminarios galimos išlaidos. Po to jie atskirais etapais išdėsto būsimų darbų eigą ir jos baigimą.

Ką reikia turėti omenyje prieš samdantis patalpų remonto vykdytojus?

Jei remontą žadantys atlikti darbininkai už darbą prašo per mažo atlyginimo, tai gali reikšti, jog jų kvalifikacija nėra pakankama, patirtis per maža, kad jais būtų galima pasitikėti. O jeigu darbininkus samdotės iš konkrečios žinomos įmonės, nepamirškite, jog ji turi atliktiems darbams suteikti garantinį laikotarpį.

Jei pageidaujama didelės apimties remonto darbų, kai samdomi elektrikai, plytelių klojėjai, kiti apdailos meistrai, tai reikia vengti to, kad jie sulėktų visi kartu vienu metu darbuotis, nes jie vieni kitiems tik trukdys. Tad geriausia išeitis – paeiliui atliekami darbai. Jeigu jums reikalingas profesionalus glaistymas ir dažymas, ieškokite šios srities profesionalų. Tad nuo to ir galite pradėti namų remontą.