Vanduo biuruose. Kokią įtaką tai turi darbo našumui?

Ar tikrai geriate pakankamą vandens kiekį darbo metu? Tai turi įtaką našumui jūsų darbe ir tikėtina, kad per mažas vandens suvartojimas gali būti ir didelio užimtumo bei streso pasekmė, kartais tiesiog net nepastebima, kaip prabėgo diena ir tik jai pasibaigus suprantame, kad per dieną nesuvartojame net vidutinio rekomenduojamo vandens kiekio.

Biurų vadovai turėtų pasirūpinti ir tinkama vandens kokybe, kurią užtikrinti gali vandens filtrai bei tinkama įranga, parinkta specialistų.

O kokia nauda iš vandens mums dirbant?

PADEDA SUSIKONCENTRUOTI

Biure dirbate nuo aštuonių iki devynių valandų. Po pirmųjų poros valandų pradedate jaustis pavargę ir negalite susikaupti darbe. Taip yra todėl, kad jūsų smegenys negauna pakankamai maistinių medžiagų, todėl sunku susikoncentruoti. Dėl sumažėjusio kraujo tūrio maistinės medžiagos pernešamos mažesniu greičiu. Išgėrus vos pusę stiklinės vandens koncentracija padidės per kelias minutes.

PADIDINA ENERGIJĄ

Maistinių medžiagų srautas sumažėja į visas kūno dalis, kaip ir į jūsų smegenis. Be to, esate mažiau budrus, jaučiatės mieguistas ir lengvai dirglus, atsiradus naujiems projektams ar pokyčiams darbuose, gali būti sudėtinga susikaupti. Tinkamas vandens kiekis padės padidinti energijos lygį ir jausitės kupini jėgų.

PADEDA LAIKYTIS MITYBOS RĖŽIMO

Išeinate iš biuro po ilgos darbo dienos ir negalite galvoti apie nieką kitą, tik apie didelę picą? O po picos imate jaustis kalti, kad negavote tinkamų maisto medžiagų su maistu? Troškulio ir alkio dirgikliai yra vienodi, todėl lengva susipainioti tarp jų. Jei jaučiatės alkanas, pirmiausia išgerkite stiklinę vandens ir palaukite 10 minučių. Jei vis tiek jaučiatės alkanas, griebkite ką nors sveiko arba vieną gabalėlį picos.

SUMAŽINA STRESO LYGMENĮ

Kai esate dehidratuotas, jūsų kraujagyslės susitraukia, o tai padidina streso lygį. Tikimybė supainioti užduotį, nei ją atlikti, yra daug didesnė. Be to, vanduo padeda pašalinti toksinus, kurių dalis sukelia didelį stresą. Saldūs gėrimai arba vadinamosios vaisių sultys, iš tikrųjų gali padidinti jūsų stresą, kai išnyksta didelis cukraus kiekis.

MALŠINA GALVOS SKAUSMUS

Stresas sukelia galvos skausmą ir migreną, o greičiausias būdas jų atsikratyti nėra vaistai. Jei dažnai skauda galvą, greičiausiai taip yra dėl to, kad visą laiką esate dehidratuotas. Kai kitą kartą skaudės galvą, būtinai išgerkite visą stiklinę vandens. Dehidratacija taip pat yra mėšlungio ir patempimų priežastis. Sumaišykite žiupsnelį druskos su vandeniu ir išgerkite, mėšlungis iš karto išnyks.

GERESNE NUOTAIKA

Kai jūsų kūnas yra gerai hidratuotas ir sveikas, labiau tikėtina, kad jausitės geriau, todėl, tikėkimės, būsite mažiau irzlūs. Irzlumas yra dažnas dehidratacijos požymis ir gali lengvai sukelti blogą nuotaiką.

 

Jei skaitote šį tekstą, tikimės, kad šalia – ir stiklinė kokybiško vandens ir nesvarbu ar dirbate namuose, ar biure.