Galvos, veido, akių ir ausų apsauga yra būtina dirbant pramonės, statybos ir žemės ūkio srityse, atliekant medicinos ir mokslinius tyrinėjimus. Šios apsaugos priemonės apsaugo nuo smūgių į galvą, aštrių dalelių patekimo į akis, kenksmingų medžiagų įkvėpimo į plaučius ir klausai galinčio pakenkti triukšmo. Galvos, veido, akių ir ausų apsaugos priemones patogiausi pirkti internetinėse parduotuvėse, nes čia yra labai platus jų pasirinkimas.
Kokia yra veido skydelių ir apsaugos akinių paskirtis bei privalumai?
Veido skydeliai suteikia visišką šios kūno dalies apsaugą. Jie yra patogūs nešioti, nes jų skaidrus paviršius nerasoja, todėl garantuoja ryškų matomumą. Šie skydeliai yra pritaikyti pačių įvairiausių profesijų darbuotojams, tarp jų – miškininkai ir suvirintojai. Jų privalumas yra tas, kad turi paminkštinimą kaktos srityje, po jais papildomai dar galima nešioti ir ausines.
O apsauginiai akiniai yra reikalingi visuose tuose darbuose, kur akims gresia tiesioginis pavojus, kai į jas gali sužeisti skriejančios aštrios drožlės, kitos smulkios dalelės, kai gali patekti pavojingi cheminiai skysčiai. Statybose dažniausiai yra reikalingi akiniai, kad apsaugotų akis nuo cemento ar kitokių dulkių. Dar yra specialūs apsauginiai akiniai, kuriuos siūloma naudoti dirbantiems kompiuteriu.
Kada reikia nešioti galvą apsaugantį šalmą ir kaip jis pasitarnauja pavojaus akimirką?
Galvą apsaugantį šalmą būtina nešioti tada, kai yra pavojus kokiam nors daiktui užkristi ant galvos, arba kai kyla grėsmė su galva pačiam atsitrenkti į kietą objektą, vaikštant labai žemose patalpose. Europinius standartus atitinkantys šalmai puikiai sugeria smūgio jėgą. Didelio smūgio atveju šalmo kiautas gali būti iš dalies sulaužomas arba šiek tiek apgadinamas. Nešiojant šalmą būtina tvirtai užveržti pasmakrės dirželį, kad pavojingą akimirką jis nenukristų nuo galvos.
Kokios yra techninės apsauginių kepurių savybės?
Prie galvos apsaugos priemonių yra priskiriami ne tik šalmai, bet ir apsauginės kepurės. Tai yra įprastinio tipo galvos apdangalai, į kuriuos dedamos plastikinės plokštelės. Juos yra patogiau nešioti, tačiau jie gali atlaikyti tik silpnus, nedidelius smūgius, todėl negali garantuoti tokio lygio galvos apsaugos, kokį užtikrina šalmai.