Tinkama krūmų priežiūra sode: patarimai

Daugelis sodų turėtojų daug dėmesio skiria vaismedžiams ir vaiskrūmiams, kurie auga žaliajame kampelyje. Paprasčiausiai norisi ne tik džiaugtis augalais, kurie puikiai atrodo, tačiau taip pat ir mėgautis jų vaisiais, kurie ne ką mažiau svarbūs dėl to, kad pamaitina organizmą.

Jeigu norite, kad Jūsų sode augantys krūmai ne tik gražiai atrodytų, tačiau taip pat ir megztų vaisius, žinoma, kad jiems reikia skirti šiek tiek priežiūros. Būtina ne tik gera krūmapjovė, tačiau ir kita įranga, kiti darbai, kurie leis pasirūpinti augalais paprastai ir greitai.

Genėjimo svarba

Bet kokie augalai reikalauja genėjimo. vieni daugiau, o kiti mažiau. Svarbu ne tik išmanyti genėjimo principus, tačiau taip pat ir įsigyti geras sodo žirkles, kurios be jokio vargo ir nesužeidžiant augalo padės nukirpti tam tikras šakas.

Galima mulčiuoti

Visada geriausia rinktis mulčiavimą kaip tręšimo alternatyvą. tai yra natūralus bet kokio augalo maitinimo būdas. Svarbiausia, žinoma, turėti mulčo.

Štai akumuliatorinis trimeris labai pasiteisina tokiu atveju, kai reikia nupjauti žolę sunkiai pasiekiamose vietose. Vėliau ir taip pat gali būti naudojama mulčui ir taip paskatinti krūmo auginimą.

Tinka ir trąšos

Kaip ir daugeliui kitų augalų sode, taip ir krūmams kartu siūlome reguliariai pasirūpinti trąša. Svarbiausia – tokia, kuri tinka konkrečiam krūmeliui. Geriausia yra vengti universalių, kadangi jos dažniausiai ne tik nepakankamai pamaitina augalą, tačiau taip pat ir gali turėti neigiamą poveikį.

Augalų atnaujinimas

Galiausiai, kad ir kaip gerai krūmas yra prižiūrimas – su laiku gali tekti senus juos keisti naujais. Paprasčiausiai svarbu, kad nebūtų didelio laiko tarpo be uogų, tad kol dar seni krūmai veda vaisius – reikia pasirūpinti naujų augaliukų sodinimu. Tuomet visada turėsite uogų, kurios ne tik bus skanios, tačiau ir sveikos.

Gražūs krūmai nėra reiklūs, tačiau visiškai natūralu, kad jiems reikia reguliarios priežiūros, kad rezultatas būtų toks, koks kiekvienam labiausiai patinka. O tokius puoselėti gali net ir pradedantys sodininkai. Reikia tik bandyti.