Psichologas: dažniausi mitai atbaidantys apsilankyti

Psichologas – mitais ir legendomis apipinta specialybė. Dauguma klaidingą nuomonę susidaro net neapsilankę pas psichologą, kitiems atrodo, kad per vieną vizitą psichologas turi išspręsti visas jų bėdas. Tačiau psichologo darbas veikia kitaip. Paagrinėkime, kokie mitai sklando ir ar tikrai jie yra tiesa?

Psichologas gydo tik rimtas ligas

Nors psichologas gali diagnozuoti pschinės sveikatos sutrikimus, jie taip pat padeda žmonėms, turintiems įvairių emocinių ir elgesio problemų, nepaisant jų sunkumo. Kai patys jaučiame, kad vieniems išspręsti ar priimti sprendimus darosi per sunku, ar susitvarkyti su savo emocijomis nebeišeina – čia gali padėti terapijos seansas. Tik nereikia bijoti kreiptis.

Jei lankaisi pas psichologą, esi silpnas arba „beprotis“

Tokia nuomonė yra atkeliavusi dar iš sovietmečio, kuomet psichologinės ligos buvo laikoms silpnų žmonių požymių ir buvo gėda eiti pas psichologą. Tačiau psichologo pagalbos ieškojimas yra stiprybės ir drąsos ženklas. Reikia daug drąsos, kad pripažintum, jog tau reikia pagalbos, ir imtum veiksmų, kad pagerintum savo psichinę sveikatą ir gerovę.

Psichologas žino viską

Psichologas yra apmokytas profesionalas, tačiau jie neturi visų atsakymų. Jie dirba su klientais, kad padėtų jiems rasti sprendimus ir susidoroti su savo problemomis, tačiau pokyčių procesas vyksta bendradarbiaujant. Taip pat kiekvienas psichologas turi ir savo koncentracijos sritis, į kurias gilinasi labiausiai, tad kartais gali prireikti sau tinkamo specialisto paieškoti kiek ilgiau.

Psichologas – brangus malonumas

Kiekvienas psichologas savo kainas nustato pats, tačiau galima gauti ir nemokamas konsultacijas. Dėl nemokamų konsultacijų reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. O jei laukti nenorite, paieškokite internete – tikrai rasite sau prieinamą kainą. Svarbu suprasti, kad eidami pas psichologą jūs investuojate į save, į savo ateitį ir tobulėjimą.

Svarbu išsklaidyti šiuos mitus ir aiškiai suprasti, ką veikia psichologai ir kokį vaidmenį jie atlieka skatinant psichinę sveikatą ir gerovę. Psichologas gali suteikti tokią pagalbą, kokios nesuteiks joks draugas ar artimasis. O ir jokios gėdos tame nėra. Rūpintis savimi yra būtina ir tai padeda mums tobulėti.