Kodėl vertėtų pagalvoti apie senų baldų atnaujinimą

Naujų baldų įsigijimas, kuomet bandome atnaujinti savo būsto vidaus interjerą, paprastai būna pirmoji mums į galvą šaunanti mintis, kurią norime pasirinkti. Ir tiesą sakant, tai taip pat yra ir viena iš priežasčių, kodėl baldų rinka kasmet patiria tokį didelį augumą. Tačiau ar tikrai naujų baldų pirkimas yra vienintelė ir pati geriausia išeitis?

Baldų atnaujinimo paslaugos

Baldų restauravimas arba baldų atnaujinimas – tai paslaugos, kurios apima daugybę skirtingų baldų estetinės išvaizdos ir funkcionalumo atkūrimo procesų. Atsižvelgiant į konkretų baldą ar individualius pageidavimus baldas gali būti restauruojamas išsaugant jo originalią išvaizdą arba priešingai – atnaujinamas suteikiant jam visiškai naują stilių.

Baldų restauravimo metu gali būti atliekamas minkštų baldų pervilkimas, medinių paviršių atnaujinimas pašalinant senąjį sluoksnį ir padengiant nauju apsauginiu medienos paviršiams apsaugoti skirtu dažų sluoksniu, prarastų baldo funkcijų atkūrimas ir kt. Taigi, nusprendus pasirinkti baldų atnaujinimo paslaugas, visuomet turimi keli pasirinkimai – baldui suteikti naują išvaizdą ar tiesiog pašalinti pažeidimus ir kitus nusidėvėjimo ženklus.

5 priežastys, kodėl pasirinkti baldų restauravimą

Taigi, svarstant, ką daryti su savo turimais padėvėtais baldais, labai naudinga susipažinti ir su keliomis svarbiomis priežastimis, kodėl verta pasirinkti baldų restauravimą.

Jei baldas patinka – jo atsisakyti labai sunku

Jei namuose turite baldą, kuris jums iki šiol tarnavo daugybę metų, labai tikėtina, kad jis jums patinka ir jūs jau seniai spėjote prie jo prisirišti. Diena iš dienos ir metai iš metų kasdien naudojantis vienu ir tuo pačiu baldu mes tarytum su juo susigyvename ir jis tampa neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Todėl tokia nuolatos auganti baldo sentimentali vertė neleidžia mums laisva ranka susidėvėjusį baldą išmesti ir pakeisti jį visiškai nauju. Baldų atnaujinimas padeda tokį baldą išsaugoti prikeliant jį naujam gyvenimui.

Nauji baldai gaminami ne taip, kaip seni

Anaiptol ne visi modernūs baldai yra tokios pačios kokybės kaip seni baldai. Per pastaruosius kelis dešimtmečius galėjome stebėti, kaip baldų kokybės lygis sistemingai krito. Ką jau kalbėti apie tai, kad paprastai šiuolaikinių baldų gamyboje nebenaudojama aukščiausios kokybės mediena (tik išskirtiniais atvejais). Nebrangi mediena, kuri naudojama šiomis dienomis, nebėra ilgaamžė, todėl jei jūs turite daugybę metų skaičiuojančius baldus, turėtumėte pasistengti juos išsaugoti.

Baldų restauravimas prisideda prie aplinkos išsaugojimo

Kadangi baldų gamybos proceso metu yra naudojama labai daug energijos ir kitų aplinkai kenksmingų medžiagų, į aplinką patenka gerokai daugiau anglies dioksido nei tuomet, kai baldus pasirenkama atnaujinti. Be to, nereikėtų pamiršti, kad renkantis baldų restauravimą, o ne naujų baldų pirkimą, kartu prisidedama ir prie medžių išsaugojimo.

Lengviau išvengti didelių išlaidų

Baldų restauravimas padeda namams suteikti naują atmosferą nepatiriant per daug didelių išlaidų. Taigi, paprastai baldų atnaujinimas atsieina gerokai mažiau lėšų nei naujų baldų pirkimas.

Išsaugoma nepriekaištinga baldų būklė

Baldų atnaujinimo paslaugos gali padėti pažeistiems, nusidėvėjusiems ar kitaip laiko bei neigiamų aplinkos veiksnių paveiktiems baldams susigrąžinti savo turėtą nepriekaištingą išvaizdą. Tuo tarpu, jei kalbama apie antikvarinius baldus, jų restauravimas taip pat suteikia jiems ir daugiau vertės. Baldų atnaujinimo pagalba senus baldus tampa lengviau suderinti ir su naujų namuose esančių baldų išvaizda bei besikeičiančiu būsto vidaus interjeru. Tokių sprendimų pagalba seni baldai kartu gali atgauti ir savo turėtą funkcionalumą.