Vėdinimo sistemos: dažniausiai daromos klaidos

Šiais laikais, vargu, ar galima rasti naujesnių namų ar butų, kuriuose nėra įrengtos vėdinimo sistemos. Ji labai svarbi norint užtikrinti gaivų orą namuose, kuris nereikalaus didelio dėmesio. Vėdinimo sistemos pravartu ne tik karštomis vasaros dienomis, bet ir žiemomis, juk ir šiuo metu laiku norisi namuose jaustis puikiai. Tad šiame straipsnyje pateiksime informaciją, kokios dažniausiai daromos klaidos yra montuojant vėdinimo sistemą ir kaip reikėtų jų išvengti.

Skiriama nepakankamai investicijų

Nors įsirengti kokybišką vėdinimo sistemą nėra pigus dalykas, tačiau į jį investuoti verta. Juk šios sistemos nereikės keisti kas kelis metus, ji bus ilgaamžė ir tarnaus ne vieną dešimtmetį. Todėl, kad būtų užtikrintas tinkamas jos veikimas ir jos nereikėtų dažnai taisyti, pasiruoškite į ją investuoti gan nemažą sumą. Bandant sutaupyti ir renkantis nesertifikuotas medžiagas rizikuojate, kad po kelių metų išlįs visi trūkumai, kuriuos reikės taisyti ir galiausiai suma bus dar didesnė, nei kad iš pirmo karto būtumėte įsigiję tikrai kokybišką sistemą. Todėl rekomenduojame rinktis tik sertifikuotas medžiagas ir projektavimą, kad galėtumėte būti ramūs ir ilgai džiaugtis sklandžiai veikiančia vėdinimo sistema.

Pasirinktas netinkamas rekuperatorius

Jeigu bus pasirinktas netinkamas rekuperatoriaus tipas, rizikuojama, kad jis veiks gan garsiai ir naudos labai daug energijos ir tai atsilieps jūsų kišenei. Todėl labai svarbu išsirinkti tinkamą rekuperatorių, kuris bus optimaliausias variantas jūsų namams. Tad reikėtų nemažai konsultuotis su specialistais, lyginti vienus ar kitus variantus, kad būtų išvengta klaidos.

Per didelis skubėjimas

Vėdinimo sistemos įrengimas yra gan ilgas procesas, tad jame skubėti neverta. Neretai skubant galima praleisti vieną ar kitą svarbų aspektą, kuris brangiai kainuos ateityje. Tad kiekviename etape vertėtų gerai viską apskaičiuoti ir apsvarstyti, kad būtų galima priimti patį optimaliausią variantą.

Netinkama izoliacija

Nors tai gali pasirodyti gan nereikšmingas dalykas, tačiau tai yra netiesa. Naudojant netinkamas ir prastos kokybės medžiagas rizikuojama, kad po kelerių metų vėdinimo sistemą teks remontuoti. Todėl reikėtų rinktis aukščiausios rūšies medžiagas, kurios naudojamos izoliacijai, taip užtikrinant jos patvarumą ir ilgaamžiškumą.

Blogai pasirinktos kolektorinės dėžės

Netinkamai pasirinktos ir nekokybiškai sumontuotos kolektorinės dėžės gali padidinti tikimybę, kad sujungiant jas tarp jų susidarys tarpai, per kuriuos laisvai galės eiti oras, o tai užtikrinti mažesnį vėdinimo sistemos efektyvumą. Todėl nepamirškite skirti pakankama dėmesio ir renkantis kolektorines dėžes.