Motyvuotų darbuotojų paieškos patarimai

Darbuotojai – įmonės didžiausias turtas

Ypač šiuo, sunkiu metu, kuomet rašant straipsnį vyrauja pandemija, o kartais net ir didesni nei 3 tūkstančių atlyginimai į rankas nebevilioja. Ką tokių atveju daryti? Atsakymas paprastas, pasidaryti įmonės ir darbo rinkos tyrimus ir detaliai išanalizuoti priežastis. Spaudoje esame girdėję posakį, kuris yra gryniausia tiesa – ne visada darbuotojus motyvuoja atlyginimas. Tuomet paklaustumėte, tai kas dar gali motyvuoti? Kalbiname darbuotojų paieška užsiimančius specialistus.

Ko trokšta profesionalūs darbuotojai?

Rinkoje pastebime ypatingai didelį trūkumą aukštą kvalifikaciją turinčių darbuotojų. Šiais laikais šie darbuotojai renkasi įmonę, o ne atvirkščiai kaip mums buvo priimta anksčiau. Aukštos kvalifikacijos žmonės yra linkę tobulėti, gilinti savo įgūdžius ( dėl to jie ir yra aukštos kvalifikacijos), suradę savo nišą, kurioje jaučiasi savimi. Jie keičia įmones trokšdami augti kaip asmenybės, susipažinti su vidine įmones kultūra ir įgauti vienokią, ar kitokią naują patirtį. Manau sutiksite, jog kandidatai, kurie nori pretenduoti į tam tikrą darbo vietą, turintys daugiau patirties yra įdomesni, turintys daugiau žinių, nei visą gyvenimą vienoje įmonėje pradirbęs specialistas.

Labai svarbus dalykas, smarkiai populiarėjantis team-building’as ( lietuviškai komandos formavimas), workation’ai ( kuomet visa įmonė išvyksta savaitei, ar kelioms dienomis padirbėti ir paatostogauti tuo pačiu metu. Tam pasirenkamos egzotiškos šalys arba įvairūs SPA Lietuvoje. Savaime suprantama, workation gali veikti tik tuo atveju, jei galima pilnai dirbti savo darbą nuotoliu. Kolegos šiuo atveju gali tapti artimais draugais, kas Jums nuo to tik geriau. Kadangi, tokie darbuotojai bus mažiau linkę keisti darbo vietą.

Pinigai motyvuoja tik tam tikrą laiką, darbuotojui turite suteikti tikslą ir darbo prasmę

Ženkliai pakeltas atlyginimas bus motyvacija dirbti iki keletos mėnesių, kol žmogus pripranta prie savo naujo atlyginimo. Jei norite darbuotojo motyvaciją palaikyti aukštą, galite rinktis įvairias tikslų siekimo priemones. Kaip pavyzdys, jei turite talentingą pardavimų vadybininką, pasiūlykite protingą ir pasiekiamą bonusų sistemą, nuo kurios gautų tam tikrą procentą. O jei turite IT specialistą, turite apibrėžti aiškų užduočių kiekį, kokia stadiją projektas turi pasiekti per tam tikrą laiką ( tai yra vidinio kodo sutvarkymas, įskiepių diegimas ir panašiai, jei kalbame apie programuotojus.

Skirkite daugiau laiko apie darbuotojo vidinę būseną įmonėje. Tokie pokalbiai parodo silpnas vietas, ką reikia tobulinti. Tai yra nepamainoma informacija. Turite suteikti jaukias sąlygas dirbti, švarus ofisas, nauja technika, gera įmonės kultūra.