Masažuotojo kursai – kokia mokymosi programos trukmė?

Visi mėgsta kūno masažą, nes jis gydo kūną nuo streso ir skausmo. Naudodami specialias priemones – „stebuklingą prisilietimą“ – masažo terapeutai padeda mums jaustis geriau.

Jei neturite jokios masažo patirties, rinkitės kursus, kurie padės įgyti naują profesiją – masažisto arba masažo kursus su SPA elementais. Jei esate masažo terapeutas, bet norite padidinti savo kvalifikaciją ir padidinti savo galimybes darbo rinkoje, rinkitės trumpesnius kvalifikacijos kėlimo kursus. Mokymai trunka 4 mėnesius arba 10 mėnesių, priklausomai, kurį kursą pasirinksite.

Masažo terapeuto darbo privalumai

Sertifikuotų masažo specialistų paklausa yra didelė ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Dėl visuomenės senėjimo ir vaikų laikysenos defektų ši padėtis artimiausiu metu nepasikeis. Tinkamą kvalifikaciją turintiems žmonėms neturėtų kilti didelių problemų įsidarbinant – juos lengvai priima valstybinės ir privačios klinikos, ligoninės, masažo salonai, SPA centrai, viešbučiai, sanatorijos ir daugelis kitų įstaigų. Be to, jie gali nuolat kelti kvalifikaciją dalyvaudami seminaruose, mokymo kursuose, konferencijose.

Kaip masažas veikia mūsų sveikatą?

  • Normalizuoja audinių įtampą

Per didelę raumenų įtampą, be kita ko, gali sukelti netinkami laikysenos įpročiai, pavyzdžiui, ilgas sėdėjimas netinkamoje padėtyje arba darbas, kai reikia atlikti tuos pačius veiksmus, susijusius su vis tomis pačiomis raumenų grupėmis. Tinkamai atliktas masažas pagerina raumenų aprūpinimą deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. Po masažo padidėja sinovinio skysčio sekrecija, todėl palengvėja sąnarių judėjimas. Taip yra dėl geresnio sausgyslių ir raiščių maitinimo, kurie tampa lankstesni ir elastingesni. Masažas taip pat padeda spręsti nugaros ar sąnarių problemas, jei jos kyla dėl raumenų disbalanso. Be to, reguliariai naudojamas jis turi prevencinį poveikį nuo traumų ir palaiko puikią kūno formą.

  • Teigiamas poveikis daugeliui sistemų

Masažo metu greitai pajusite, kaip sušyla jūsų kūnas. Masažo metu išsiplečia kraujagyslės ir oda bei raumenys geriau aprūpinami krauju. Tai teigiamai veikia kraujotakos ir limfotakos sistemas, kvėpavimo, virškinimo ir urogenitalinės sistemų veiklą.

Kūno masažai dažnai padeda sumažinti diskomfortą, sumažinti įtampą ir atpalaiduoti susitraukusius raumenis, todėl žmonės jaučiasi geriau. Masažo pramonė ir toliau auga, siūlydama didelius privalumus, pavyzdžiui, konkurencingus atlyginimus ir darbo vietų augimą, taip pat karjerą sveikatos priežiūros srityje.