Malkos jau labai ilgą laiką lieka tarp populiariausių būdų kurenti katilus ir tokiu būdu šildyti namus. Net ir atsiradus daugeliui kitų kuro rūšių, žmonės vis dar pasitiki šiuo laiku išbandytu ir patikimu šilumos šaltiniu. Katilai, židiniai, krosnys ir krosnelės visuose juose yra naudojamos malkos. Žmonės jas mėgsta ne vien dėl prieinamumo ir patikimumo, bet ir dėl geru energetinių savybių. Tačiau tam, kad galima būtų maksimaliai išnaudoti medienos kaloringumą, ją būtina tinkamai paruošti arba tiksliau – išdžiovinti.
Malkų džiovinimui įprastai yra naudojamos specialios patalpos, kurios gali būti tiek atskirų statinių pavidalu, tiek ir priestatas prie namo. Dėl atliekamos funkcijos jas įprasta vadinti malkinėmis, nors pastaruoju metu žmonės jose sėkmingai laiko ir kitas kuro rūšis, tokias kaip briketai, anglis ir t.t. Plačiau apie šios statinius rekomenduojame paskaityti paspaudus nuorodą https://www.kiemoprojektai.lt/lt/kiemo-projektai/malkines.htm, čia gi pakalbėkime apie tai kaip tinkamai pasirinkti joms vietą.
Malkinių formos, dydžiai ir jų statybose naudojamos medžiagos gali būti pačios įvairiausios. Tačiau yra keli dalykai, kurie būtinai turi būti išpildyti statant šio tipo statinius:
- Patalpos neturi būti hermetiškos – netgi atvirkščiai jose turi pastoviai judėti oras, tam, kad užtikrintų pastovų malkų džiūvimą.
- Malkinėje turi būti pakankamai vietos, kad sudėti kuro atsargas 2-3 metams į priekį. Būtent tiek laiko reikia medienai, kad pasiektų optimalų drėgmės lygį ir labiausias tiktų kūrenimui.
- Malkų paėmimas turėtų būti maksimaliai patogus ir greitas procesas, tad patalpos viduje turėtų būti pakankamai vietos prieiti prie malkų.
Įvertinus šiuos reikalavimus, svarbu, kad statant malkinę, jai būtų parinkta gera vieta. Po šiuo apibūdinimu turima omenyje kad statinys būtų gerai apšviečiamas saulės spindulių ir stovėtų vėjuotoje vietoje. Dėl šios priežasties nerekomenduojama malkinių statyti šalia aklinų tvorų, po tankiais medžiais ar kitais objektais nuo kurių krenta didelis šešėlis. Be to, vertinant, jog malkų daugiausiai reikia žiemos laikotarpiu, nereikėtų jas laikyti labai toli nuo namo, kad jų atnešimas iki katilo netaptų iššūkiu ir nemėgstamu darbu.