Kokie reikalavimai keliami deklarantams?

Kokie reikalavimai keliami deklarantams?

Muitinės tarpininkavimas skamba kaip labai įdomi profesija tiek jauniems, tiek ir vyresniems žmonėms. Todėl nenuostabu, jog kai kuriems kyla noras sužinoti, koks išsilavinimas reikalingas, jog būtų galima atlikti šias pareigas. Deklarantai turi daug atsakomybių, darbas sudėtingas ir reikalaujantis daug žinių bei praktikos, todėl nenuostabu, jog keliami aukšti reikalavimai šiems darbuotojams. Ką iš tikrųjų turi mokėti deklarantai?

Svarbiausi kriterijai

Visų pirma, jie turi turėti aukštąjį arba aukštesnįjį išsilavinimą. To reikalauja daugelis įmonių, samdančių muitinės tarpininkus. Neretai pageidaujama, jog išsilavinimas būtų susijęs su muitinės veiklos sritimi. Tokiu būdu darbdaviai iš karto žino, jog samdomas asmuo turi reikiamas žinias ir įgūdžius šiam darbui.

Sekantis kriterijus – muitinės tarpininko pažymėjimas. Neretai tai privalumas, o kartais ir būtinybė. Tai priklauso nuo darbdavio. Visgi galima atkreipti dėmesį į tai, jog privalumas kartais ir tampa būtinybe. Pavyzdžiui, jeigu ateisite į darbo pokalbį ir ten bus kiti, kurie turės muitinės tarpininko pažymėjimą, o jūs jo neturėsite, kokie šansai, jog pasirinks jus?

Turėti gerus darbo įgūdžius kompiuteriu yra būtinybė. To reikalauja daugelis darbdavių šiais laikas. Todėl, jeigu nemokate naudotis kompiuteriu taip gerai, kaip jūsų konkurentai, užsiregistruokite į kursus ir mokytis. Tai tikrai suteiks jums pranašumo ne tik darbo pokalbyje, bet ir darbe.

Komunikabilumas praverčia bet kuriame darbe. Deja, bet labai sudėtinga rasti darbą tiems, kurie sunkiai bendrauja su naujai sutiktais žmonėmis. Deklarantai turi daug dirbti su žmonėmis, todėl jiems mokėti lengvai bendrauti yra ypatingai svarbu. Jeigu jums sudėtinga bendrauti, skubėkite tobulinti įgūdžius, jog gautumėte lengviau darbą.

Atsakingumas bei kruopštumas – tai vienos iš vertybių, kurias vertina bet kuris darbdavys. Jeigu nemokate atsakingai elgtis, tuomet greičiausiai jums nepasiseks ne tik darbo pokalbyje, bet ir apskritai darbe, kai tokį gausite.

Deklarantams keliami reikalavimai yra nemaži, tačiau atkreipkite dėmesį į tai, jog darbdaviai neretai ne tik reikalauja daug, bet ir siūlo geras sąlygas. Šis darbas įdomus ir pilnas nuotykių, todėl kiekvienam susidomėjusiam verta išbandyti.

Daugiau informacijos rasite Deklarantai.lt puslapyje