Kelionė į Egiptą: Ką labiau verta aplankyti, Luksorą ar piramides?

Egiptas – tai senovės stebuklų kraštas, nuo žymiųjų piramidžių iki šurmuliuojančių Kairo miesto gatvių. Nenuostabu, kad ši šalis kasmet pritraukia milijonus lankytojų. Tačiau tiems, kurie vyksta apžiūrėti garsiausių jos vietų, paprastai kyla senas klausimas: Ar turėčiau aplankyti Luksorą, ar Gizos piramides? Nors abi šios vietovės savaime kelia baimę, šiame tinklaraščio įraše išsamiai apžvelgsime, kuo kiekviena iš jų yra ypatinga, ir, tikiuosi, padėsime jums apsispręsti, kurią iš jų geriausia pasirinkti, jog kelionė į Egiptą atitiktų poreikius ir būtų įsimintina.

Gizos piramidės

Didžioji Gizos piramidė, be abejo, yra vienas ikoniškiausių istorijos paminklų. Ji yra komplekso, kurį sudaro dar dvi didelės ir trys mažesnės piramidės, taip pat kelios šventyklos ir kapavietės, dalis, liudijanti senovės inžinerinį meistriškumą. Visas kompleksas buvo pastatytas maždaug prieš 4500 metų ir, kaip teigiama, sudarytas iš daugiau kaip 2 milijonų blokų. Daugeliui keliautojų apsilankymas Didžiojoje piramidėje – tai daugiau nei tik ekskursija; tai patirtis, kuri jiems liks visam laikui. Jos įsikūrusios šalia Kairo, todėl jas lengva pasiekti iš sostinės. Tad galite patirti tikrą Egiptietišką gyvenimą.

Luksoras

Kitoje Egipto pusėje įsikūręs Luksoras – dar viena populiari senovės stebuklų tyrinėtojų kryptis. Šis miestas kadaise buvo žinomas kaip Tėbai ir jame buvo įsikūrusios kai kurios svarbiausios Senovės Egipto šventyklos ir kapavietės. Šiandien čia tebėra keletas įspūdingų paminklų, tokių kaip Karnako šventyklų kompleksas ir Karalių slėnis (kur buvo atrastas Tutanchamono kapas). Nors Luksoras nėra toks grandiozinis kaip Gizos piramidės, jis turi savito žavesio, kuris jus sužavės savo grožiu. Jame palyginus yra daugiau žalumos, bei pačios gamtos.

Reziumė?

Iš pirmo žvilgsnio pasirinkimas tarp Luksoro ir piramidžių gali atrodyti sudėtinga užduotis, tačiau taip nebūtinai turi būti! Abi vietovės savaip nuostabios ir siūlo kažką unikalaus keliautojams. Kaire pamatysite didmiesčio gyvenimą, pasaulio stebuklą – piramides, o Luksore pamatysite daugiau žalumos ir gamtos.

Jei leidžia galimybės ir laikas geriausia yra aplankyti abi šias vietas. Taip galėsite patirti geriausius abiejų pasaulių įspūdžius ir pažinti Senovės Egiptą visu jo grožiu.