Patarimai, kaip maitinti šunį

Svarbu atsižvelgti į šuns mitybos poreikius, kai sprendžiate, kaip dažnai jį šerti. Yra daug veiksnių, kurie gali turėti įtakos jų maitinimo kiekiui ir dažnumui, pavyzdžiui, amžius, veislė, sveikatos problemos ir aktyvumo lygis. Nesvarbu, ar turite mažą šuniuką, ar suaugusį suaugusį šunį, svarbu žinoti, kaip geriausiai juo rūpintis, kai kalbama apie maitinimą. Apžvelkime keletą patarimų, kaip užtikrinti, kad jūsų šuniukas gautų visą jam reikalingą maistą.

Šuniukų šėrimas

Šuniukams maisto reikia dažniau nei suaugusiems šunims, nes jų skrandžiai mažesni, o augant jiems reikia daugiau energijos. Paprastai šuniukai turėtų būti šeriami tris kartus per dieną, kol jiems sueis šeši mėnesiai, tada galima pereiti prie šėrimo du kartus per dieną. Įsitikinkite, kad vienu metu neduodate per daug maisto, nes dėl to šuniukai gali susirgti. Gera taisyklė – ne daugiau kaip vienas puodelis per vieną maitinimą šuniukams iki 50 kg svorio.

Suaugusių šunų šėrimas

Suaugusiems šunims paprastai tinka du valgymai per dieną – vienas ryte ir vienas vakare, nors tai gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo konkrečių šuniuko poreikių. Jei auginate aktyvų suaugusį šunį, galbūt norėsite padidinti jo porcijos dydį arba pridėti papildomo patiekalo, kad jis būtų tinkamai pamaitintas visą dieną. Nustatant porcijų dydį suaugusiems šunims, reikėtų atsižvelgti į tokius veiksnius kaip veislės dydis ir aktyvumo lygis: paprastai didesnių veislių augintiniams reikia daugiau maisto nei mažesnių veislių šunims. Stebėkite savo šuniuko svorį ir prireikus atitinkamai koreguokite porcijas.

Ar galiu šerti šunį kartą per dieną?

Galima, bet nerekomenduojama. Dėl jų virškinimo ir medžiagų apykaitos greičio šunims geriau du kartus per dieną, o ne vieną didelį patiekalą. Jei dėl patogumo ar kitų priežasčių turite šerti vieną kartą per dieną, pabandykite padalyti porciją į dvi dalis, o ne duoti visą kiekį iš karto, kad suvalgę tik vieną kartą per dieną šunys nebūtų per daug sotūs ar išsipūtę.

Rinkitės tik kokybišką maistą

Labai svarbu šuniukui parinkti aukštos kokybės maistą. Patikrinkite sudedamųjų dalių sąrašą ir įsitikinkite, kad pirmoji sudedamoji dalis yra gyvūninės kilmės, pavyzdžiui, jautiena, vištiena ar žuvis. Venkite maisto, kuriame yra šalutinių produktų, konservantų ir dirbtinių dažiklių, nes jie gali būti nesveiki jūsų augintiniui. Išmėginkite „Advance” prekės ženklą. Tai puikus pasirinkimas tarp kainos ir kokybės.