Kas yra sapnų knyga?

Sapnų knyga – tai knyga, kurioje aiškinama sapnų reikšmė, ypač ateities ženklai. Kadangi sapnai yra unikalūs, o sapnų aiškinimas nėra universalus, užuot naudojęsi sapnų knyga, turėtumėte pradėti turėti savo sapnų aiškinimo knygą. Sapnų knygą, kurioje užrašysite kiekvieną sapną, kurį susapnavote miegodami. Užrašydami savo sapnus į sapnų aiškinimo knygą, galėsite skaityti ir analizuoti sapnus. Taigi turėsite galimybę tyrinėti reikšmes to, ką sapnavote. Nors savo sapnams registruoti galite naudoti užrašų knygelę ir rašiklį, taip pat galite apsvarstyti galimybę naudotis sapnų knyga internete, kurioje turėsite galimybę užrašyti savo sapnus telefone, kad vėliau juos perskaitytumėte iš savo sapnų aiškinimo knygos.

Ar turėtumėte užsirašyti savo sapnus?

Pabusti iš gražaus sapno gali būti beveik stebuklinga patirtis. Jus persmelkia gera savijauta, kuri yra tokia ryški, kad beveik sunku suprasti, jog tai nėra tikra. Tačiau su kiekviena prabudimo sekunde sapno patirtis blėsta. Po kelių minučių sunku net miglotai prisiminti, kas tai buvo.

Štai tada praverčia sapnų knygos dienoraštis. Prisiminimų apie sapną fiksavimas vos tik pabudus savo jaukioje lovoje, net ir vidury nakties, padeda išsaugoti jo detales ir leidžia iš tikrųjų jį apdoroti. Apie ką iš tikrųjų buvo sapnas? Kur jis vyko? Kas jame buvo? Ar jis papasakojo ką nors apie jus patį, ko nežinojote?

Sapnų analizė

Sapnų analizė yra puikus būdas geriau pažinti save, tačiau sapnų dienoraščio nauda tuo nesibaigia. Štai penkios įtikinamos priežastys, kodėl verta tapti savo sapnų rašytoju. Pirma, tai mažina stresą. Leidimas sau ramiai pamąstyti gali turėti raminamąjį ir atstatomąjį poveikį. Be to, užrašydami savo sapnus galite nagrinėti budriame gyvenime neišspręstas problemas ir su jomis susitaikyti. Psichologai mano, kad tarp mūsų proto ir elgesio yra mokslinis ryšys; sapnų dienoraščio rašymas gali padėti suprasti mūsų protą miego metu (1). Jis taip pat gali padėti nustatyti, kokie gali būti kai kurie nerimą keliantys stresoriai jūsų budriame gyvenime. Tačiau tai dar ne viskas; tyrimai rodo, kad dienoraščio rašymas gerina bendrą fizinę sveikatą, taip pat stiprina imuninę sistemą. Antra, jis padeda mokytis iš klaidų. Kai sapnų dienoraštyje užrašote savo sapnus, laikui bėgant galite grįžti atgal ir juos peržiūrėti. Tai gali padėti įžvelgti juose dėsningumus, o tai savo ruožtu gali padėti pastebėti elgesio modelius savo gyvenime. Tokiu būdu sapnų dienoraštis gali būti neįkainojama priemonė, padedanti suprasti savo tikruosius jausmus ir įgyti perspektyvą tais klausimais, kurių tuo metu aiškiai nematėte. Be to, jis leidžia sekti, kaip jaučiatės pasąmonėje. Ryšys su savo sapnais yra vienas geriausių būdų rasti ryšį su savo gilesne, išmintingesne savastimi.