Butų nuoma: svarbiausios sutarties sąlygos, kurias reikia aptarti

Nuomojantis butą svarbiausia yra neskubėti. Net ir tokiu atveju, jeigu greitai neturėsite kur gyventi. Juk net ir nuomojamas butas turi atitikti Jūsų poreikius ir kuo labiau priminti namus, kuriuose yra gera.

Butų nuoma , žinoma, yra gana paprastas darbas, procesas, kuris nereikalauja jokių įmantrių žinių, darbų. Tik svarbiausia kuo detaliau aptarti pačias svarbiausias sutarties sąlygas, kurios leis būti ramiu dėl nuomojamo periodo.

Esminius niuansus aptarsime ir mes.

  • Būtinai reikia sutarti – kas bus atsakingas tokiu atveju, kai namuose suges buitinė technika ir panašiai. Kai kurie nuomotojai patys sutvarko tokius gedimus, kai tuo tarpu kiti prašo, kad nuomininkai tuo pasirūpinti.
  • Taip pat reikia nuspręsti, kad sumokės už kaupiamas lėšas bei kitus mokesčius, kurie realiai nuomininkui neneša jokios naudos. Tai yra susitarimo reikalas.
  • Žinoma, supraskite, kad dažniausiai nuomotojas nuomoja būstą sutartam žmonių skaičiui ir jeigu jų namuose atsiras daugiau, žinoma, teks mokėti papildomai. Taigi, būtinai aptarkite – kas atsakingas už tai, kas bute padaugėjo gyventojų.
  • Žinoma, reikia kuo detaliau aprašyti depozito klausimą, kuris dažniausiai iškyla tik tada, kai nuomininkai planuoja išsikraustyti. Reikia detalizuoti – kokiais atvejais depozitas nebus grąžinamas.
  • Verta aptarti ir tai – kokiomis sąlygomis galima nutraukti sutartį. Tai galioja abejoms pusėms.
  • Taip pat nepamirškite, kad nuoma gali būti labai įvairų laiko tarpą. Dažniausiai sudaroma terminuota iki tam tikro periodo su galimybe pratęsti arba ne. Reikia aptarti ir šį niuansą.
  • Visada galima pasirašyti dėl brokų, kurie yra bute iki nuomininkai atsikraustant. Tai padeda išvengti nesklandumų tuomet, kai pradedama kalbėti apie buto nuostolius ir tuo pačiu kuriuos depozitas turėtų padengti.
  • Dažniausiai įtraukiami atskirti punktai apie gyvūnus ir vaikus, apie galimą jų padarytą žalą.

Nuomojamas butas yra tokie patys namai kaip ir pagaliau įsigijus savus. Tik reikia kuo detaliau aptarti smulkmenas su tais, kurie yra būsto savininkai. Tada pavyks išvengti bet kokių galimų netikslumų ir gyventi ramiai.