Ką rinktis: šilkinę ar satininę patalynę?

Satinas gana dažnai yra lyginamas su šilku, todėl naudinga išsiaiškinti, kokie yra pagrindiniai šių audinių skirtumai, ir kuri pasirinkimo galimybė gali būti palankesnė.

Svarbiausios šilko savybės

Šilkas – tai natūralus šilkaverpių gaunamas audinys. Šilkaverpiai, būdami vikšro stadijoje, maitinasi šilkmedžio lapais ir kurdami šilko gijas gaminasi kokoną. Kai jie pasiekia kandies stadiją, palieka kokoną. Likę pluoštai yra panaudojami šilko audinio gamybai: šie pluoštai yra garinami ir verpiami į šilką. Niekam ne paslaptis, kad šilkas yra labai malonus odai, švelnus ir patvarus audinys. Vis dėlto, toks audinys turi ir tam tikrų trūkumų:  jis nėra veganiškas, be to, šilko kaina įprastai yra gerokai aukštesnė nei satino.

Kuo ypatingas satinas?

Satinas – tai ne audinio tipas, bet jo pynimo būdas. Satinas gali būti gaminamas iš įvairių pluoštų, tačiau tuomet, jei norite būti užtikrinti, kad audinys bus tikrai kokybiškas ir ilgaamžis, rekomenduojama rinktis iš šimtaprocentinės medvilnės pagamintą audinį. Satinas kainuoja pigiau nei šilkas, toks audinys dažniausiai yra veganiškas , o jo kokybė visada priklauso nuo gaminio sudėties. Prekyboje galima rasti ir „šilko satino“ patalynės, tačiau visada svarbu atsižvelgti į tai, kiek procentų gaminio sudėties sudaro šilkas, bet ne poliesteris.

Jei svarstote apie galimybę įsigyti satininę patalynę, galite apsilankyti https://epik.lt/collections/satinas internetinėje parduotuvėje, kurioje rasti tikrai platų tokios produkcijos asortimentą.