Renkamės iPhone telefono ekraną: LCD ar OLED?

Apple iPhone telefonai yra vieni iš populiariausių pasaulyje, o šiuos telefonus naudoja milijonai žmonių. Apple prekės ženklo įrenginių populiarumas yra milžiniškas ir, atrodo, šie telefonai tvirtai įsitvirtino rinkoje. Bet ar žinojote, kad iPhone telefonai gali turėti skirtingo tipo ekranus, kurie pasižymi skirtingomis savybėmis?

Apple iPhone ekranai būna dviejų tipų – LCD ir OLED. Priklausomai nuo to, ko norite, reikėtų atsižvelgti ir į tai, kokį ekraną turi tam tikras modelis. Bet pirmiausiai reikia suprasti, kuo šie du ekrano tipai skiriasi. Šiame straipsnyje paaiškinsime jų skirtumus.

LCD ekranai 

LCD reiškia skystųjų kristalų ekranus. Tai yra plokščiaekranio ekrano technologija, kuri paprastai naudojama nešiojamuosiuose kompiuteriuose, išmaniuosiuose telefonuose, skaičiuotuvuose, skaitmeniniuose fotoaparatuose ir plokščiaekraniuose ekranuose. Dėl mažo energijos suvartojimo, mažo dydžio ir mažos spinduliuotės LCD ekranai yra tam tikru atžvilgiu pranašesni už kitus. 

Skystųjų kristalų ekranas pagamintas iš dviejų lanksčios poliarizacinės medžiagos lakštų ir skystųjų kristalų tirpalo sluoksnio tarp jų, naudojant foninį apšvietimą arba atšvaitą, kad būtų gaunami spalvoti arba vienspalviai vaizdai. LCD ekranų privalumai yra tai, kad šie ekranai yra ilgaamžiški ir patvarūs, gana pigūs ir lengvai pagaminami, o jų spalvos tikslios.

OLED ekranai

Naujausia tendencija – naudoti didesnius ir geresnius OLED ekranus iPhone telefonuose. OLED reiškia organinį šviesos diodą, kitą populiarią ekranų grupę, naudojamą daugelyje išmaniųjų telefonų. Tai yra spinduliuojanti technologija, kuri nenaudoja foninio apšvietimo pikseliams rodyti. Kadangi joms nereikia foninio apšvietimo, OLED plokštės gali būti daug plonesnės nei kitos ekrano technologijos ir toliau naudojamos išlenktiems ekranams ir net išmaniųjų telefonų sulankstomiems ekranams.

Vienas iš didžiausių OLED ekranų privalumų yra dar aukštesnė vaizdų kokybė. OLED turi geresnį spalvų kontrastą, aukštesnį ryškumo lygį, platesnę spalvų gamą ir greitesnį krovimo laiką. Kadangi jiems nereikia foninio apšvietimo, jų sunaudojamos energijos kiekis dar mažesnis nei LCD. Be to, jie plonesni, lankstesni ir skaidresni.

Kurį ekraną pasirinkti? Iš tiesų, tai labiausiai priklauso nuo jūsų biudžeto. Pavyzdžiui, OLED ekranus pagaminti gana brangu, todėl galutinė kaina irgi nėra žema.