Kas yra žalvariai papuošalai? Žalvaris yra vario ir cinko lydinys, tačiau cinko ir vario santykis žalvaryje yra įvairus, o tai reiškia, kad žalvario rūšys yra skirtingos. Be to, varis ir cinkas nėra vieninteliai metalai, naudojami žalvariui gaminti, o kartais į žalvarį galima papildyti nikelio ir švino metalu.
Kur naudojamas žalvaris?
Žalvaris buvo pradėtas naudoti dar 500 m. pr. Kr. visame pasaulyje. Įžymūs rašytojai, tokie kaip Šekspyras, taip pat minėjo žalvarį. Be to, kad žalvaris egzistavo šimtmečius, jis išpopuliarėjo maždaug nuo viduramžių, kai žalvaris buvo naudojamas dar plačiau. Nuo seniausių laikų žalvaris buvo naudojamas kuriant kai kuriuos gražiausius kūrinius, įskaitant kardų makštis ir ąsočius.
Žalvaris yra vienas iš svarbiausių metalų, egzistavusių per visą žmonijos istoriją ir žinomas dėl savo šilto, gelsvo atspalvio, kurio blizgesys yra toks pat gražus kaip ir auksas. Dėl savo universalumo žalvaris naudojamas ne tik papuošalams gaminti, bet ir muzikos instrumentams, mašinoms, dekoratyviniams daiktams, taip pat namų apyvokos papuošalams. Verta paminėti, kad pagrindinė žalvario universalumo priežastis yra ne tik jo panašumas į auksą, bet ir jo kaina bei lengvas apdirbimas.
Šilti auksiniai žalvario atspalviai metalą daro patrauklesnį, o šilti tonai sukuria klasės, rafinuotumo ir didelės vertės įspūdį, tačiau už mažesnę kainą. Apsilankykite https://mazojiindija.lt/ ir patys tuo įsitikinsite.
Daugelis kultūrų jį taip pat naudojo papuošalams gaminti, o Rytų Birmos Kayan Women naudojo žalvario ritinius, kad pailgintų kaklus, siekdamos grožio. Nepaisant aukštos kokybės ir gerai suprojektuotų žalvario dirbinių, žalvario stilingumas nėra viskas, ko turėtumėte ieškoti perkant papuošalus.
Ar žalvaris yra toksiškas žmonėms?
Visų pirma, metalo detalės saugumas yra labai svarbus. Kadangi šiandien žalvaris sutinkamas kiek rečiau, verta aptari jo ypatybes.
Geros naujienos yra tai, kad švinas, aliuminis, grynas žalvaris, pagamintas tik iš vario ir cinko, yra netoksiškas ir nekelia jokio pavojaus jūsų sveikatai. Pavyzdžiui, Prancūzijoje grynas žalvaris buvo naudojamas kuriant sveiką metalo alternatyvą. Tad žalvariniai papuošalai yra ne tik gražūs, bet ir saugūs.
Pavyzdžiui, dėl netoksiško gryno arba aukštos kokybės žalvario, šis metalas naudojamas pypkių gamybai, o jo naudojimas laikomas visiškai saugiu.