Kaip matyti, kad vaikas yra pasiruošęs lankyti privatų darželį?

Paleisti vaiką į kiek savarankiškesnį gyvenimą tikriausiai ne vienam tėvui yra pakankamai didelis stresas. Ypač tą jaučia mamos, kai vaikus reikia išleisti į darželį. Joms atrodo, kad vaikas dar nėra pasiruošęs ir bando vis tempti laiką, nors iš tikrųjų, jis yra kuo puikiausiai tam pasiruošęs ir savotiškai laukia naujų iššūkių ir galimybių. Todėl šį straipsnį parinkome būtent tam, kad būtų įmanoma lengviau suprasti, kada vaikas yra pasiruošęs pradėti lankyti privatų darželį ir kokie požymiai ar veiksmai tai gali parodyti.

Viskuo labai domisi ir namuose esančių daiktų tampa per mažai

Tikrai galima pastebėti, kai vaikas namuose pasidaro kiek kitoks, tai yra domisi kur kas skirtingesniais žaislais, dėmesį atkreipia visai į kitokius dalykus, nei kad įprastai, todėl jau tai yra pirmieji ženklai, kuomet jis kur kas daugiau domisi pasauliu, o ne vien tik mama ir taip jau po truputį tėvai gali pradėti galvoti apie darželio paieškas, nes kartais toks procesas gali užtrukti, tad labai svarbu jo nenuvėlinti, nes ilgainiui, vaikui bus reikalinga kaip įmanoma vis kitokia aplinka, kitoks mokymas, toks kaip kontekstinio ugdymo programa ir panašiai.

Noriai bendrauja su kitais vaikais

Kuomet vaikas tampa didesnis ir pradeda eiti į lauką, pradeda matyti ir svetimus vaikus. Tikriausiai pats pirmas įspūdis nėra pats geriausias ir tam tikrais atvejais gali iššaukti neigiamas reakcijas. Tačiau labai tikėtina, kad praėjus tam tikram laikui, į vaikus bus reaguojama visai kitaip, bus noriai einama prie jų, žaidžiama su žaislais, o tai gali reikšti, kad vaikas yra pasiruošęs pradėti lankyti privatų darželį.

Rodo mažesnę baimę, kai pamato svetimus žmones

Dar galime spręsti, kad vaikas yra pasiruošęs lankyti privatų darželį iš to, kaip reaguoja į svetimus žmonės. Aišku, kol vaikai yra maži, tikriausiai pats pirmas įspūdis pamačius svetimą žmogų bus su baime, bet jeigu jam ilgiau pabuvus artimoje aplinkoje, jis pripranta ir jaučiasi gerai, vadinasi jis yra pasiruošęs ir gali drąsiai žengti pirmuosius žingsnius į privatų darželį.

Vieną galima palikti pas senelius ar kitus artimus žmones

Dar vienas niuansas, į kurį galima atkreipti dėmesį yra tas, kad privatus darželis jau turėtų būti ne už kalnų iš to, kaip noriai ir kaip dažnai jis yra paliekamas pas senelius ar kitus artimus pažįstamus, pas kuriuos būna labai noriai ir apie tėvus pagalvoti ir jų ilgėtis net nereikia.