Ką verta žinoti apie skirtingus stalviršius? Kvarcas ir marmuras

Norint turėti kaip įmanoma geresnę ir kokybiškesnę virtuvę, visada stengiamės rinktis iš pačių geriausių variantų. Tačiau kad būtų įmanoma pasidaryti tokį pasirinkimą, reikia turėti nemažą žinių bagažą, kuris leistų išvengti tam tikrų klaidų ir padaryti klaidingus sprendimus. Tikriausiai vienas svarbiausių dalykų, kur labai svarbu išsirinkti kokybišką daiktą yra stalviršis, nes ant jo gaminame maistą, tad šita virtuvės dalis yra naudojama daugiausiai ir jai tenka didžiausias krūvis. Tad šiame straipsnyje norime papasakoti daugiau apie du galimus pasirinkimus, tai yra kvarcinį ir lietą marmurą, ką reikia apie juos žinoti, jeigu bus padarytas vienas iš tokių pasirinkimų.

Kuo skiriasi šios dvi medžiagos?

Pirmiausia verta paminėti tai, kad jos abi kuo puikiausiai gali tikti virtuvės stalviršiui, todėl tiek vienas, tiek kitas variantas yra labai geri. Galbūt kvarcas yra labiau skirtas tiems, kurie mėgsta daugiau gaminti namuose, nes tokia medžiaga nėra taip greitai susibraižanti, ji yra tvirta ir ilgaamžė. Jeigu kalbėtume apie marmurą, ji yra puošnesnė ir labiau pažeidžiama medžiaga, ji kur kas greičiau braižosi, jai gali pakenkti rūgštis. Tad jeigu virtuvėje nemėgstate suktis itin dažnai, tačiau norite, kad ji atėjusiems svečiams suteiktų nepamirštamą įspūdį, toks stalviršis gali būti pats tinkamiausias pasirinkimas.

Kokią kainą teks sumokėti už kvarcinį ar marmurinį stalviršį?

Tikslios kainos pasakyti nėra galimybės, nes visų pirma šios medžiagos yra skirtingos, tad jeigu ir bus montuojamos vienodos virtuvės, kainos bus skirtingos. Taip pat į kainą yra įskaitoma ir kokios rūšies medžiagos bus pasirenkamos, stalviršis bus dedamas iš kelių plokščių ar turės būti pjaunama viena dalis ir kitų panašių dalykų. Tad net tokie paprasti keli sprendimai gali kardinaliai pakeisti kainą, todėl kiekvienas atvejis yra individualus ir kaina su kiekvienu kartu bus kitokia. Aišku, svarbu paminėti ir tai, kad tiek kvarcas, tiek lietas marmuras yra kokybiškos medžiagos, todėl už jas reikės sumokėti daugiau, bet praktiškai jos bus tinkamos naudoti visą gyvenimą.

Kaip pasirinkti patį tinkamiausią sprendimą?

Į tokį klausimą atsakyti yra pakankamai sunku, nes kiekvienas turime skirtingus norus ir vizijas, kaip turi atrodyti mūsų virtuvė. Jeigu yra sunku pasirinkti tarp šių dviejų variantų, visada verta pasilyginti kiek daug laiko praleidžiate virtuvėje, kiek gaminate ir panašiai. Tokios paprastos detalės gali pasignalizuoti, koks sprendimas būtų tinkamiausias. Tačiau kaip ir minėjome anksčiau, kadangi šios dvi medžiagos yra pakankamai geros, todėl ir blogo sprendimo padaryti negalėsite.