Žiemos puokštė šventei ir namų puošimui

Lietuvoje žiemos pakankamai šaltos, todėl laukuose gėlės ir augalai neauga. Vis tik šiuo metų laiku taip pat vyksta šventės, vestuvės, kurioms reikalingos žiemos puokštės. Gėlės šaltajam metų laikui auginamos šiltnamiuose, todėl galima rinktis iš įvairių jų rūšių. Kyla klausimas, kokios gėlės turėtų būti žiemos puokštėje, kokias rūšis pasirinkti. 

Žiemos sezono gėlių spalvos

„Flower Shop“ gėlių parduotuvės floristė sako, kad kiekvienas metų laikas turi savo spalvas, kurios geriausiai tinka tuo metu. Žiema pasižymi ryškiomis ir šaltomis spalvomis, net raudonos rožės turi šaltą atspalvį. Žiemos puokštės spalvų ir augalų derinys priklauso ir nuo sezoninių švenčių. Pavyzdžiui, Šv. Kalėdų laikotarpiu madingomis tampa eglių, pušų šakelės, baltai, raudonai dažytos šakelės ir kiti kalėdiniai elementai. Šv. Valentino dieną klientai dažnai renkasi raudonas rožes. Jeigu artinasi gimtadienis ar kita šeimos šventė šaltuoju metų laiku, geriausiai patikėti gėlių parinkimą profesionalams, kurie gerai išmano augalų derinimo pagal sezoną principus. 

Kokia galėtų būti žiemos puokštė?

Jau buvo minėta, kad tokioje puokštėje gali vyrauti ryškios, šaltos spalvos. Žiema turi daug asociacijų su balta spalva, todėl nuotakos žiemos puokštėje puikiai derės baltos rožės, lelijos. Šiuo metų laiku be rožių dar galima užsakyti vėdrynus, frezijas, eustomas. Šios gėlės yra įvairiaspalvės, todėl galima sukurti šaltų melsvų, raudonų, violetinių atspalvių,  išskirtinę puokštę. 

Namų puošimas žiemą

Šaltuoju metų laiku sumažėja saulės, dienos trumpos, gamta nyki, todėl jaukūs namai gali tapti tikra užuovėja. Jiems sukurti puikiai tiks gėlės, puošnios žvakidės ir žvakės, namų kvapai, apgalvotas apšvietimas. Žiemos puokštė taps išskirtiniu akcentu, traukiančiu akį. Aptarkite su floristu, kokių gėlių norėtumėte puokštėje, kokios spalvos derės prie namų interjero. Šiuo metu madingi keli komponavimo būdai:

  1. Gėlių dėžutės

Gėlės komponuojamos į nedidelio dydžio krepšelius. Šis būdas leidžia sukurti gražios, taisyklingos formos žiemos puokštę, kuri ilgai puoš namų erdvę. 

  1. Puokštė vazoje

Šio tipo puokštei didelę reikšmę turi ne tik gėlės, bet ir pati vaza. Jeigu namuose yra graži, prabangi vaza parodykite ją floristei, kuri padarys viską, kad žiemos puokštė ir vazos stilius puikiai derėtų tarpusavyje. 

Psichologai jau seniai atliko tyrimus, kurie parodo, kad gėlės namuose daro teigiamą įtaką nuotaikai bei psichologinei būsenai. Ypač šaltuoju metu rūpinkitės gėlėmis ne tik švenčių proga, bet ir būsto puošimui.