Veterinarinės dermatologijos rūšys

Kai sergame pačiomis įvairiausiomis ligomis, jos gali pasireikšti pakankamai skirtingai, o to priežastis yra ta, kad jų rūšių yra pačių įvairiausių. Tad šiuo atveju, jeigu kalbėsime apie naminius gyvūnus, jų ligų irgi yra labai daug, vienos yra dažnesnės, kitos retesnės. Kaip įvairios statistikos rodo, kad viena liga yra dažniausiai pasitaikanti ir tam veterinarai skiria didelį dėmesį. Aišku, apie tokias ligas turi žinoti ne vien tik veterinarai, kurie jas gydo, taip pat nemažai informacijos turi turėti ir patys šeimininkai, kad jie galėtų atskirti tam tikrus požymius ir žinoti, kad jau prasidėjo pirmieji veterinarinės dermatologijos požymiai, tad šiame straipsnyje kiek daugiau norime papasakoti apie tai, kokios dažniausiai yra pasitaikančios jos rūšys.

Parazitinės odos ligos

Jeigu šeimininkams reikėtų įvardinti, su kokiomis odos ligomis dažniausiai susiduria jų augintiniai, tai galime garantuoti, kad daugelis paminėtų pačias įvairiausias ligas, kurios susijusios su parazitais. Ir iš tiesų, tokia veterinarinės dermatologijos rūšis yra labai aktuali, nes pačių įvairiausių parazitų galima atrasti bet kurioje vietoje, tad kartais savo augintinius sunku apsaugoti. Tad tokios ligos gali būti susijusios su blusomis, utėlėmis, poodinėmis erkėmis ir panašiai.

Alergijos maistui

Veterinarinė dermatologija susijusi ir su maistu. Tikrai turėjote tai girdėti, kad tam tikra dalis gyvūnų yra alergiški kai kuriam maistui. Ir tokios alergijos pasireiškia ne vien tik įvairiomis skrandžio problemomis, tačiau tam įtakos gali turėti ir taip, kaip atrodo oda. Tad jeigu ir jūsų augintinis yra alergiškas tam tikriems produktams, tai turite stengtis jų vengti, kad nepablogintumėte jam sveikatos.

Grybelinės ligos

Įvairios grybelinės ligos kamuoja ne tik žmones, bet ir gyvūnus. Tai gali būti jau įgimta nuo pat mažų dienų, tačiau jis gali atsirasti ir vėliau. Kadangi grybelinės ligos gali pasireikšti skirtingomis formomis ir skirtingose vietose, tad jeigu jau įtariate, kad jūsų augintinis serga tokia liga, veterinarijos klinika gali būti vienintelis būdas, kaip ją sumažinti ar pagydyti.

Atopinis dermatitas

Atopinis dermatitas pasireiškia tuo, kad jis atsiranda tada, kai atsiranda išorinis kontaktas su alergizuojančiu daiktu. Taip pat tai gali sukelti ir įkvėptas oras, kai dalelės patenka į organizmą. Tad jeigu ir jūsų gyvūnas skundžiasi tokiu dermatitu, jį būtina saugoti, nes pasekmės ne visada gali būti pačios geriausios.