Traumatologas: ką svarbu apie jį žinoti?

Spartus gyvenimo būdas neretai gali atnešti sveikatos sutrikimų ar netgi didesnių traumų. Todėl labai svarbu jas laiku pamatyti ir kreiptis pas tinkamus gydytojus. Jaučiant atsinaujinusius traumų padarinius ar raumenų bei sausgyslių skausmus visada pravartu apsilankyti pas gydytoją traumatologą, kuris galėtų apžiūrėti skaudančias vietas ir parengti gydymą. Traumatologas ne tik gydo kaulų ar galūnių lūžius, bet ir kitas įvairias ligas. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie jo darbą.

Kaip pasirinkti gerą traumatologą?

Dažniausiai gydytojus renkamės pagal paliktus kitų klientų atsiliepimus, tad ne išimtis ir šis gydytojas. Jį taip pat reikėtų rinktis pagal tuos pačius kriterijus. O pačio apsilankymo metu, galėsite įsitikinti jo profesionalumu, tai yra toks gydytojas turėtų būti gan smalsus ir užduoti atitinkamus klausimus, kurie susiję su liga ir jos gydymu, tad nesistebėkite jei iš jo pasipils virtinė klausimų, toks yra jo darbas ir jam pravartu kuo daugiau sužinoti apie simptomus ir kitus reikiamus dalykus. Taip pat toks gydytojas turėtų pasižymėti korektiškumu, aišku, ne išimtis yra ir kiti gydytojai. Svarbu, kad jis būtų mandagus ir mokėtų tinkamai bendrauti su pacientu ir rasti bendrą kalbą. Tad jei lankėtės pas traumatologą ir pamatėte visas šias savybes, vadinasi jūs padarėte gerą pasirinkimą.

Kada verta kreiptis pas traumatologą?

Pas šį daktarą reikėtų kreiptis ne vien tik kai patiriami įvairūs kaulų lūžiai bet ir:

  1. Anksčiau turėtos traumos padariniai atsinaujino;
  2. Kamuoja įvairios raumenų ar sausgyslių ligos;
  3. Atsirado įvairių vietų sumušimai bei patempimai;
  4. Atsinaujino įsisenėję sužalojimai.

Tad traumatologo dienos tikrai nėra nuobodžios, nes kasdien aplankantys pacientai gali atsinešti įvairias ligas, kurias ne visada taip lengva pagydyti. Todėl kasdieniai iššūkiai leidžia tobulėti, į situacijas pažiūrėti įvairiais kampais, nes kiekviena trauma yra skirtinga ir vienodo gydymo taikyti negalima.

Ką gydo traumatologas?

Traumatologas užsiima šių ligų gydymu:

  1. Piktybinius navikus atsiradusius kauluose ir kremzlėse;
  2. Uždegimus, kurie pasireiškia raumenyse ir sausgyslėse;
  3. Infekcinius susirgimus sąnariuose;
  4. Deformacijos, kurios yra įgimtos;
  5. Trauminius susirgimus;
  6. Kitų ligų susirgimo padarinius, atsiradusius sąnariuose.

Gydymo eiga pas traumatologą

Pirmojo vizito metu tikėtina, kad jis apžiūrės skaudančią vietą, užduos nemažai klausimų, bus apsvarstyti gydymo metodai ir kitos svarbios detalės. Vėliau tikėtina pas jį reikės apsilankyti dar ne kartą, nes bus atliekamos išsamesnės apžiūros, kurios bus tikslesnės ir bus sprendžiama, kodėl vieni ar kiti buvusios ar esamos ligos požymiai išryškėjo, kokios yra jų priežastys. Galbūt šiek tiek reikės koreguoti gydymo eigą, jeigu bus pamatomi kiti svarbūs aspektai. Taip pat šis gydytojas gali paskirti atlikti papildomus tyrimus, kurie padės dar labiau identifikuoti ligą. Jie paskiria reikiamus vaistus, galbūt išrašo mankštas ar masažus. Žinoma, kiekviena situacija yra individuali ir jai yra taikomas skirtingas gydymo metodas. Bet svarbu žinoti tai, kad jei pajutote negalavimus, svarbu kaip įmanoma anksčiau apsilankyti pas traumatologą ir taip išvengiant ilgesnio ir sunkesnio gydymo.

Užsiregistruokite pas traumatologą Vilniuje Jordaną Strauką.