Sveika mityba: kas tai? Pasakoja dietologas Paulius

Apie sveiką mitybą kalbama labai daug. Vieni dalinasi patarimais, kurie padeda numesti svorio, kiti darosi skrandžio mažinimo operacijas, kadangi tai galimybė būti ne tik lieknesniu, tačiau ir sveikesniu.

Sveika mityba apibrėžiama labai skirtingai, tad natūralu, kad žmonės gyvena laikydamiesi ir skirtingų principų, kurie geriausiai atitinka jų organizmo poreikius.

Apie tai, kas apima sveikos mitybos principus ir kaip išmokti jų laikytis – pasakoja dietologas Paulius.

Svarbu suprasti savo kūną

Ar tikrai galima sakyti, kad sveikos mitybos principai remiasi intuityvia mityba? Tikrai taip. Tik šiuo metu, kai maisto gausa dažniausiai atima žadą – žmogus nebemoka tinkamai pasirinkti tai, ko reikia jo organizmui.

Lengviausiai pasiekiami gaminiai tūkstančius metų buvo vaisiai, daržovės bei mėsa. Būtent tai labiausiai tiktų ir šiuolaikiniam žmogui, kuris vietoje to dažnai renkasi pusfabrikačius. Tokia mityba, žinoma, bloga, kadangi ji neatitinka organizmo poreikių“,- teigia Paulius.

Reikia įsiklausyti į savo kūną, kuris labai dažnai pasako – ko jam reikia. Tai apima ne tik mitybą, tačiau ir fizinį aktyvumą, net laiko planavimą, kadangi daugelis pamiršta per dienas skirti laiko sau.

Kaip išmokti sveikai maitintis?

Natūralu, kad viskas dažniausiai tik skamba labai paprastai, tačiau praktikoje tenka dėti daug pastangų, kad pavyktų susidraugauti su sveiku maistu. „Sveikai mitybai labiausiai padeda motyvacija. Tikslo žinojimas, taip pat, puikus pagalbininkas. Kai kuriems žmonėms labai patinka nusistatyti tikslus, kurių link einama. Tai gali būti kilogramų skaičius arba data“,- patarimus dalija specialistas.

Tačiau kartą išmokus gyventi sveikiau, esame tikri, kad tai taps Jūsų gyvenimo dalimi, kurios nebesinorės mesti, kadangi – gyvensite paprasčiausiai geriau, taip, kaip tinka Jūsų kūnui ir mintims.

Nebūtina sveikai maitintis. Tai yra kiekvieno žmogaus pasirinkimas. Tačiau dažniausiai netinkama mityba ne tik priaugina kelis nereikalingus kilogramus, tačiau dažnai tampa daugelio ligų, su kuriomis sunku kovoti, priežastimi. Ar Jus tai tenkina? Esame tikri, kad ne, tad sveikai maitintis – visada geriau nei nesimaitinti, tiesa?