Statybų projektai – nepraleidžiamas statybos etapas  

Namo statybos yra pakankamai ilgas ir sudėtingas etapas. Jeigu jis statomas pirmą kartą, tai turbūt jo statybos yra pakankamai sunkios, nes gali kilti nemažai klausimų, kaip viską tinkamai atlikti, kam reikia pasiruošti ir panašiai. Vienas svarbiausių etapų apskritai statybose yra jos projektas, nes šiame žingsnyje reikia nuspręsti ir atsakyti į ganėtinai nemažai klausimų, kurie bus reikalingi ateityje. Tad apie šį svarbų ir sunkiai praleidžiamą etapą papasakosime šiame straipsnyje.

Kaip galima apibūdinti statybos projektą?

Statybų projektai yra vienas iš tų etapų, be kurių negalima apsieiti beveik visose statybose. Tokiame projekte dažniausiai yra išdėstomi patys įvairiausi punktai, kurie pagrįsti tam tikromis normatyvinėmis teisėmis, yra pateikiami įvairūs pasiūlymai ar kiti dalykai, kurie turi būti įgyvendinti statant pačius įvairiausius pastatus, kurie dažniausiai būna suderinti su statytoju. Vėliau yra gaunamas specialus dokumentas, be kurio nebūtų galima vykdyti tolimesnių ir reikalingų statybos darbų. Tad jeigu toks žingsnis nėra įgyvendinamas automatiškai pradeda strigti ir kiti reikalingi darbai.

Statybų projektai gali nulemti tolimesnius statybų etapus

Apskritai visos statybos yra skirstomos į tam tikrus žingsnius. Ir dažniausiai jie tarpusavyje yra glaudžiai susiję ir vienas be kito negalėtų eiti toliau. Kaip žinia, norint statyti namą yra reikalingas leidimas, o jo nėra įmanoma gauti, jeigu nebus parengtas statybų projektas. Tokie žingsniai sukurti būtent tam, kad statybų valdymas būtų įgyvendinamas sėkmingai ir būtų galima sunkiau susidurti su įvairiais nesklandumas ar problemomis. Dar vienas dalykas, kurį svarbu paminėti yra tas, kad statybos projektai gali būti skirtingi ir gali priklausyti nuo pastato kategorijos arba rūšies. Pagal pastato kategorijas jis gali būti skirstomas į tris kategorijas, tai yra ypatingas, neypatingas ir nesudėtingas, o pagal rūšį – į naują statybą, statinio remontą ar griovimą.

Kokie gali būti statybos projekto etapai?

Aišku, statybos projekto etapai kai kuriais atvejais gali skirtis, nes visada statomi statiniai yra skirtingi, bet dažniausiai etapai būna techninis projektas. Jis praktiškai būna visuose statybos projektuose. Atsitinka ir tokių atvejų, kai jis yra naudojamas tik vienas. Dar vienas etapas gali būti darbo projektas. Jame dažniausiai yra smulkiau aptariami visi išdėstomi darbai ir veiksniai. Ir dar vienas etapas, kurį galima išskirti yra techninis darbo projektas, kurį galima apibūdinti taip, kad jis jungia techninį ir darbo projektą.