Skolų išieškojimas iš užsienio skolininkų: Kokios yra patikimos galimybės?

Vis labiau globalėjant ekonomikai, įmonės visame pasaulyje vis dažniau ir dažniau užsiima verslu tarpusavyje. Tai reiškia, kad vis dažniau pasitaiko atvejų, kai įmonės turi klientų ar užsakovų, esančių kitoje šalyje. Deja, tai taip pat reiškia, kad gali pasitaikyti atvejų, kai užsienio skolininkai yra skolingi ir skolos nesiruošia grąžinti. Tokiais atvejais svarbu žinoti, kokios yra patikimos galimybės susigrąžinti skolas iš užsienio skolininkų. Šiame straipsnyje apžvelgsime kaip vykdomas skolų išieškojimas užsienyje, tikimės, jog straipsnis bus naudingas.

Tarptautiniai skolų išieškojimo agentai

Viena iš galimybių, kai kalbama apie skolų išieškojimą iš užsienio skolininkų, yra pasinaudoti tarptautinių skolų išieškojimo agentų arba teisės ekspertų, kurie specializuojasi tarptautinių skolų išieškojimo srityje, paslaugomis. Šie specialistai turi patirties ir žinių, reikalingų suprasti unikalų tarptautinių sandorių pobūdį, taip pat žino, kaip skirtingose šalyse vykdomi skolų išieškojimo procesai. Jie taip pat turi prieigą prie išteklių ir kontaktų tinklo, kuris gali padėti jiems surasti užsienio skolininkus ir siekti, kad jie grąžintų skolą. Šio metodo privalumas taip pat yra tas, kad jis suteikia saugumo jausmą, nes dirbsite su patyrusiais specialistais, kurie išmano visus tarptautinės teisės aspektus ir gali padėti užtikrinti, kad visi galimi su jūsų byla susiję teisiniai klausimai būtų sprendžiami tinkamai.

Tarptautiniai skolų išieškojimą reglamentuojantys teisės aktai

Dar viena galimybė, kurią galima rinktis bendraujant su užsienio skolininkais, yra pasinaudoti tarptautiniais teisės aktais dėl skolų išieškojimo. Tarptautiniuose teisės aktuose, pavyzdžiui, konvencijoje dėl tarptautinio finansinio lizingo, pateikiamos gairės, kaip turėtų būti tvarkomi tarptautiniai sandoriai ir sprendžiami šalių ginčai. Šiuose įstatymuose pateikiamos aiškios taisyklės, kaip turėtų būti tvarkomi skolininko ir kreditoriaus santykiai, o tai gali padėti užtikrinti, kad abi šalys išliktų apsaugotos viso proceso metu. Šiuose įstatymuose numatyta sistema, pagal kurią ginčai sprendžiami laiku, nesiimant ilgai trunkančių teisminių ginčų ar brangių arbitražo procesų.

Užsienio teisminės institucijos

Paskutinė galimybė, kurią galima pasirinkti bandant susigrąžinti skolas iš užsienio skolininkų, yra kreiptis į užsienio teismines institucijas, pavyzdžiui, teismus arba arbitražo kolegijas skolininko kilmės šalyje. Nors tai gali būti veiksmingas skolų išieškojimo būdas, šis metodas turi ir tam tikrų trūkumų. Pirma, dėl kalbos barjerų ir kultūrinių skirtumų tarp šalių jis gali užtrukti ilgiau nei naudojantis tarptautinės skolų išieškojimo agentūros paslaugomis arba tarptautiniais teisės aktais.

Be to, priklausomai nuo konkrečios šalies, vietos teismų sistemos ne visada laikosi tarptautiniu mastu pripažintų standartų arba nepripažįsta užsienio teismų sprendimų; tai reiškia, kad net jei laimėsite bylą prieš užsienio skolininką teisme jo gimtojoje šalyje, jis vis tiek gali neatsiskaityti.