Sandarumo testas: kaip jį suprasti?

Sandarumo testas: kaip jį suprasti?

Statant ar pardavinėjant namą reikalingi įvairūs dokumentai. Neretai tokiuose procesuose yra reikalaujamas sandarumo testas. Tai gali būti puiki galimybė parodyti namo kokybiškumą, sandarumą, kurio tikisi kiekvienas pirkėjas. Tad turint padarytą šį testą, galima nemažai laimėti. Kas dar nėra susidūręs su šia procedūra, straipsnis bus naudingas ir įdomus, nes galėsite sužinoti, ko dar nesate girdėję ir ateityje, jei tokio testo prireiks, bent jau turėsite pirminę informaciją.

Kas yra sandarumo testas?

Sandarumo testą galima suprasti kaip tyrimą, kurio pabaigoje galima matyti rezultatus, kokio sandarumo yra tirtas namas ar kitos patalpos. Galima sakyti, tai viena iš svarbiausių informacijų, nes jos dėka galima žinoti, kiek reikės mokėti šaltuoju metu sezonu. Jeigu pastatas nesandarus, tuomet aišku, kad šildymo išlaidos bus didesnės, o jei jis sandarus, tuomet energija bus naudojama efektyviai ir šildymui reikės skirti ne tokią didelę sumą. Be to, labai svarbu žinoti, kad šis testas turi būti atliekamas ne tada kai norima ar kai yra patogu, bet tam tikru laikotarpiu. Ir geriausia jį atlikti du kartus, kai namas ar pastatas jau yra pastatytas užsandarytas, bet dar neatlikta dalinė apdaila, tokiu laiku atliktas sandarumo testas gali parodyti likusius trūkumus, kurie būtų lengvai pataisomi. Ir antras kartas, kada jį reikėtų atlikti, kai pilnai baigtas įrengti namas ir jau yra atlikta dalinė apdaila.

Kaip atliekamas sandarumo testas?

Sandarumo testas reikalauja nemažai laiko ir daug etapų, tad trumpai apie juos:

  • Reikia užsandaryti ir uždaryti visas vėdinimo sistemos angas;
  • Reikia tiksliai žinoti testuojamos patalpos plotą bei tūrį;
  • Reikia žinoti, kokia temperatūra yra pastato viduje ir lauke;
  • Reikia tinkamai užsandarinti langus, duris, ventiliacijos angas ir kitas panašias vietas. Jeigu pastatas dar nėra iki galo užbaigtas privalomai reikia užsandarinti ir atvirus vamzdžius ir kt.
  • Durų angoje yra sumontuojama speciali stakta, kuri nepraleidžia oro ir ten taip pat sumontuojamas ventiliatorius, kuro pagalba bus galima panaikinti orą namo viduje.
  • Atliekama reikiama diagnostika, nustatomos pralaidžios vietos.

Kokia yra sandarumo testo nauda?

Galime išskirti šias pagrindines sandarumo testo naudas:

  • Yra nustatomas bendras namo ar pastato sandarumo lygis.
  • Yra tiksliai nustatomos nesandarios vietos, kurias pravartu tvarkyti, kad būtų galima tikėtis pačio didžiausio pastato efektyvumo.
  • Gali nurodyti, sudėtų langų ir durų kokybę, kurie taip pat lems ar šiluma bus naudojama efektyviai ar ne.
  • Nustato, koks yra pastato sandarumo poreikis. Kuo jis yra didesnis, tuo didesnės rekomendacijos jį tvarkyti, kad atėjus šaltesniems orams, nereikėtų tiek daug šildyti ir taip būtų galima sutaupyti ant šildymo sąskaitų.