Planuojant užsiimti trumpalaike nuoma

Šiandien vis daugiau nekilnojamojo turto savininkų nusprendžia pradėti teikti trumpalaikės nuomos paslaugas. Tuo tarpu, jei jūs jau bandėte teikti ilgalaikės nuomos paslaugas ir šiuo metu norite išbandyti trumpalaikę nuomą, domintis, kaip vyksta trumpalaikės nuomos administravimas, vertėtų susipažinti ir su keliomis aktualiomis trumpalaikei nuomai būdingomis detalėmis.

Didesnis nuomos pajamų potencialas

Trumpalaikės nuomos paslaugų teikimo atveju vienos nakvynės kaina yra daug didesnė nei ilgalaikės nuomos atveju. Į visą tai galite pažvelgti remdamiesi skaičiais. Įsivaizduokime, kad per mėnesį ilgalaikės nuomos paslaugų atveju už buto nuomą gaunate 500 eurų. Tai reiškia, kad tik 16 eurų už parą. Tuo tarpu, jei užsiimate trumpalaike nuoma, vienos paros kainą galite nustatyti ir gerokai didesnę nei 70 ar 80 eurų (priklausomai nuo būsto įrengimo, vietos ir privalumų).

Reguliari būsto priežiūra

Trumpalaikė nuoma leidžia NT savininkui reguliariai tikrinti savo nuomojamą būstą. Skirtingai nei ilgalaikės nuomos atveju, kai tenka tikėtis, kad nuomininkai praneš apie įvairias iškilusias problemas, trumpalaikės nuomos atveju galėsite fiziškai apžiūrėti savo būstą, kai svečiai atvyksta ir išvyksta, todėl bus lengviau laiku pastebėti įvairius pažeidimus, kol jie netapo didelėmis problemomis. Be to, tai suteikia galimybę daug greičiau atlikti įvairius kosmetinio remonto ir kapitalinio namų tvarkymo darbus, tokiu būdu išlaikant nepriekaištingą nuomojamo NT būklę.

Reikia nuolat ieškoti nuomininkų

Užsiimant trumpalaike nuoma NT savininkai turi nuolat ieškoti naujų nuomininkų. O kiekviena neišnuomota naktis yra lygi prarandamiems pinigams. Būtent todėl užsiimant trumpalaike nuoma yra labai svarbu pagalvoti, kokia nuomos kaina galėtų būti pati optimaliausia. Jei pavyks padidinti paros nuomos kainą, tokiu būdu galėsite kompensuoti laisvų patalpų keliamus nuostolius, kai vieną ar kitą parą nepavyks surasti nuomininkų. Be to, jei jūsų nuomojamas būstas yra vietovėje, kurią vartotojai dažniausiai renkasi sezoniniu metu, turite įsitikinti, kad sezono piko metu iš nuomojamų patalpų gautos pajamos padengs nuostolius, atsirandančius dėl to, kad ne sezono metu patalpos bus laisvos.

Nemenka konkurencija

Jei jūsų nuomojamas būstas yra populiarioje turistinėje vietovėje, turėsite daug galimybių rasti nuomininkų (ypač sezono metu), tačiau taip pat susidursite ir su didele konkurencija. Taip pat nepamirškite, kad konkuruosite ir su viešbučiais. Kita vertus, gera žinia yra ta, kad vis daugiau žmonių šiandien mieliau renkasi privačių asmenų siūlomą trumpalaikę nuomą nei apsistojimą tradiciniuose viešbučiuose. Taigi, turėtumėte atsižvelgti į savo konkurentus ir pagalvoti, ką savo klientams galėtumėte pasiūlyti geriau nei jie.