Patarimai kaip saugiai vairuoti vasaros metu

Vasaros metu automobilių eismas padidėja, o kelionės tampa dažnesnės. Tačiau šiltuoju metų laiku yra daugybė dalykų, kuriuos reikia atsižvelgti, kad kelionė būtų saugi. Laimei, yra keletas patarimų, kaip galite sumažinti riziką ir vairuoti saugiai. Šiame straipsnyje mes pasidalinsime keliomis  rekomendacijomis, kaip saugiai vairuoti vasaros metu.

Patikrinkite automobilio būklę

Prieš vairuojant savo automobilį, būtina patikrinti, ar jis yra tinkamai veikiantis. Vasarą ypač svarbu patikrinti automobilio oro kondicionierių, kad jis tinkamai veiktų ir leistų vairuojančiam asmeniui geriau jaustis kelionės metu. Be to, reikėtų reguliariai tikrinti kitas detalės, tokias kaip tepalai, akumuliatorius, važiuoklė ir stabdžių sistema.

Būkite pasiruošę karščiui

Vasarą karšta, o tuomet automobilio salone gali pakilti itin aukšta temperatūra. Jei jūs planuojate kelionę per karštą dieną, būtina pasiruošti papildomai, kad būtų lengviau pakenkti darbe ir kelionės metu nebūtų per daug kaitrios. Svarbu paimti pakankamai vandens, negerti alkoholio ir pasirūpinti vėsioje drabužių.

Įvertinkite kelio dangą

Vasaros metu turėtumėte daugiau dėmesio skirti kelio dangai. Venkite didelių greičių važiuojant žvyrkeliais ar kitais nežinomais keliais. Kuomet yra dulkių debesys ar kitos kliūtys. Pasirūpinkite, kad jūsų matomumas visada būtų geras, kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų.

Būkite itin budrūs

Vasarą saulė gali pavojingai akinti ir pabloginti matomumą. Todėl jei vairuojate saulėtą dieną, būtinai dėvėkite akinius nuo saulės arba naudokite skydelį, kad matomumas būtų geresnis. Be to, svarbu būti ypač budriems važiuojant per teritorijas, kuriose yra pėsčiųjų, mokyklų zonose ir intensyvaus eismo vietose.

Patikrinkite padangas

Jūs turite patikrinti jų būklę reguliariai, ypač kai keliate ilgas atstumas. Vasarą padangos gali papildomai išsileisti, taigi turėkite omenyje šią galimybę. Padangų būklė taip pat gali būti blogesnė dėl didelio karščio, o tai reiškia, kad būtina nuolat juos būtinai stebėti.

Planuokite savo keliones iš anksto

Kai planuojate ilgas keliones, svarbu apgalvoti kelionės maršrutą, kelionės trukmę, sustojimų vietas ir kitus aspektus. Prieš kelionę papildomai pasiruoškite nenumatytiems atvejas, turėkite atsarginius daiktus kaip padangų kompresorius, ar atsarginė padanga, papildomas aušinimo skysčio buteliukas, tuomet galite padaryti savo kelionę malonesne ir saugesne.

Šaltinis: Vairavimo kursai