Nauji butai Vilniuje: kaip išsirinkti ir įsigyti?

Vilniuje kiekvienais metais populiarėja nauji butai Vilniuje. Kasmet jų parduodamas vis didesnis skaičius, tad nekilnojamojo turto projektų sostinėje yra vis daugiau. Daugiabučiai statomi pagal moderniausias technologijas ir siūlo naujakuriams išskirtinius būstus. Tad kaip išsirinkti geriausią variantą ir kaip elgtis, kad pirkimo procesas būtų sklandus?

Kokie – populiariausi?

Daugelyje Vilniaus dalių galima rasti naujos statybos butų pasirinkimo. Dažniausiai jie skiriasi pagal tai, kokioje vietoje yra, koks įrengimas, kvadratūra ir pan. Tad pirmiausia, prieš renkantis butą, reikėtų nuspręsti, kokioje miesto dalyje norėtumėte gyventi. Pavyzdžiui, galbūt Jus domina nauji butai Neries krantinėje Vilniuje ar kitoje išskirtinėje vietoje? Taip ženkliai sumažės pasirinkimo galimybę. Taip pat geriausia iš anksto žinoti, kokia kvadratūra Jus domina ir svarbiausia, kokį biudžetą galite skirti būsto įsigijimui.

Jeigu anksčiau nežiūrėjote, kokia yra butų pasiūla Vilniuje, pamatysite, jog nauji butai Vilniuje yra labai šiuolaikiški, modernūs ir sukurti taip, kad juose gyventi būtų patogu. Todėl juose dažniausiai yra įgyvendinamas originalus išplanavimas. O kai kuriais atvejais išplanavimą galite pasirinkti patys, o statytojas jį įgyvendins.

Šiandien populiariausi pasirinkimai yra tie, kai kuriami naujos statybos daugiabučių projektai išskirtinėse Vilniaus vietose su visa atnaujinta ir sutvarkyta infrastruktūrą bei aplinka. Tokie butai yra patys populiariausi, nes juos įsigijus galite pradėti gyventi kokybišką gyvenimą ir nesukti galvos dėl papildomų remontų, automobilio vietos paieškos ar aplinkos gražinimo darbų.

Kaip išsirinkti tinkamą?

Jeigu nežinote, koks butas Jums labiausiai patiktų, tačiau jau žinote, kur norite gyventi, tuomet Jūsų paieškos laukas jau yra gerokai susiaurintas. Pasirinkite tik Jus dominančias miesto dalis ir analizuokite tik ten esančius butų pasiūlymus. Patikusius būtinai apžiūrėkite. Tam yra organizuojamos atvirų durų dienos. Pavyzdžiui, jeigu konkrečiame kvartale norite apžiūrėti net kelis butus, tokia proga yra geras pasirinkimas, nes vienu atvykimu galite viską pamatyti.

Kaip vyksta pirkimas?

Jeigu jau išsirinkote norimą projektą, pasidomėkite, kokie nauji butai Vilniuje jame yra parduodami. Išsirinkus labiausiai patinkantį, galite pradėti pirkimo procesą. Tam reikia kreiptis į pardavimais užsiimančią bendrovę. Jeigu norite palengvinti procesus, galite samdyti brokerį, kuris pasirūpinti pirkimo procesu ir Jums nereikia vargintis ruošiant dokumentus ar tikrinant juos.

Pasirašius preliminarią pirkimo ir pardavimo sutartį, sumokami rankpinigiai, o atlikus visus reikalingus veiksmus, pardavimas fiksuojamas notarų biure. Sumokėjus pinigus ir perregistravus būstą Registrų centre, tampate teisėtu būsto savininku.