Pr. Geg 23rd, 2022

Investuojant į tam tikrą daiktą, dedame visas pastangas, kad jis tarnautų kaip įmanoma ilgiau. Didesnis dėmesys turi būti skiriamas tiems daiktams, kurie visus sezonus būna lauke. Kalbant apie medieną, jai labai svarbi apsauga, nes permainingi orai, ją gali sugadinti neatitaisomai. Tad jei jūsų kieme yra nemažai medinių daiktų, šis straipsnis kaip tik jums, nes jame pasakosime apie medienos impregnantus, ką svarbaus apie juos reikėtų žinoti.

Kas yra medienos impregnantas?

Medienos impregnantą galima suprasti kaip specialią medžiagą, kuri gali apsaugoti medieną nuo išorinių veiksnių, tokių kaip saulės, lietaus, sniego, purvo ir panašiai. Medieną svarbu apsaugoti, nes tinkamai neapdorota ji gali greitai būti pažeidžiama. Ją pažeidus, labai sunku atstatyti į pradinį būvį, o dažniausiu atveju tai tampa neįmanoma. Tad jei namuose turite nemažai daiktų, kurio pagrindą sudaro mediena, ją privaloma kaip įmanoma greičiau impregnuoti. Renkantis impregnavimo būdą galima pasirinkti iš dviejų variantų. Apie juos papasakosime šiek tiek vėliau.

Medienos impregnantas naudojamas paviršiniui impregnavimui

Paviršinis impregnavimas suprantamas taip, kad juo mediena padengiama apsauginiu sluoksniu, kuris padengia tik paviršių. Tad tikriausiai aišku, kad tokia mediena nebus labai stipriai apsaugota nuo saulės, lietaus ir kitų veiksnių, todėl jos nerekomenduojama laikyti lauke. Tad jeigu savo terasoje dedate medines grindis, tokios medienos rinktis nereikėtų. Kartais gali atrodyti, kad jeigu tokiai medienai teks minimalūs išoriniai veiksniai, jai nieko nenutiks ir ji bus patvari. Tačiau net ir nedideli temperatūros pokyčiai, ilgai besitęsiantis ruduo gali iškreipti medieną ir ji deformuosis. Tad atsiras įvairūs nelygumai, kai kur mediena netgi gali skilti, todėl labai svarbu įvertinti visus kriterijus ir patartina laikytis siūlomų rekomendacijų, kad daiktas tikrai tarnautų ilgą laiką.

Medienos impregnantas naudojamas giluminiam impregnavimui

Tikriausiai iš pavadinimo suprantama, kad šios rūšies medienos impregnantas yra naudojamas taip, kad į pačią medieną patektų kaip įmanoma giliau, nes tai užtikrins kur kas stabilesnį, tvirtesnį medienos stovį, jį bus sunkiau pažeisti, nei lyginant medieną, kuri buvo padengta paviršiniu impregnavimu. Tad tokią medieną drąsiai galima rinktis norint kažką daryti lauke, ji puikiai tiks lauko baldams ar darant lauko terasą. Aišku, svarbu nepamiršti ir tai, kad net ir tokią medieną reikės karts nuo karto atnaujinti, nes impregnantas medienai ilgainiui vis tiek gali tapti pažeidžiamas, bet tokie darbai bus labai reti, jei bus renkamasi kokybiškos medžiagos.