Kraujagyslių chirurgas – gydytojas gydantis kojų venų ligas

Dažnai paplitusi liga yra išsiplėtusios kojų venos. Šia liga serga tiek moterys, tiek vyrai. Laiku nesikreipiant pas kraujagyslių chirurgą, galima sulaukti nemalonių komplikacijų ir ilgesnio gydymo. Kadangi liga yra gan paplitusi, apie ją yra žinoma nemažai faktų ir kaip ji turėtų būti tinkamai gydoma. Kraujagyslių chirurgas jau pirmo vizito metu gali diagnozuoti šią ligą ir daugmaž numatyti, koks ir kiek laiko truks gydymas.

Kada reikalinga kraujagyslių chirurgo pagalba?

Kai pastebite žemiau išvardintus apibūdinimus, vertėtų sunerimti ir kaip įmanoma greičiau užsirašyti konsultacijai pas šį gydytoją:

  1. Apatinėje kojos dalyje pastebėjote atsiradusių labiau matomų kraujagyslių arba pagausėjo kapiliarų tinklas.
  2. Kojų blauzdas dažnai kamuoja niežulys.
  3. Jeigu pakito kojų odos spalva arba atsirado pigmentinės dėmės.
  4. Kojos jautrios prisilietimams, kurie gali išaugti iki skausmų.
  5. Akivaizdžiai matomos pulsuojančios kojų venos.
  6. Dažnai kankina kojų mėšlungis.
  7. Kojų srityje beveik visada jaučiamas nuovargis.
  8. Kojos dažnai tinsta.
  9. Po visos dienos dažnai juntamas kojų skausmas.
  10. Kraujagyslės arba venos yra iššokusios.

Jei bent į vieną punktą atsakėte taip, rekomenduojama susirasti kraujagyslių chirurgą ir kreiptis pagalbos į jį.

Ką daryti, kad ši liga aplenktų?

Vieno recepto, kuris galėtų padėti išvengti kojų venų problemų nėra. Vieni gali gyventi sveikai, tačiau susirgti šia liga, o kiti – atvirkščiai, nesilaikant jokių rekomendacijų, nesusidurti su šiomis problemomis. Bet kad sumažintumėte šios ligos atsiradimo priežastis, kraujagyslių chirurgai gali rekomenduoti gyventi aktyvesnį gyvenimo būdą. Jei dirbate sėdimą darbą ir per dienas labai mažai judate, didelė tikimybė, kad anksčiau ar vėliau kojų būklė pablogės. Tad reikėtų bent jau pusvalandį per dieną pasportuoti, o jei sportuoti nemėgstate, pakaktų tiesiog pasivaikščioti. Kuo ilgiau truks vaikščiojimas, tuo jūsų sveikatai bus naudingiau. Taip pat reikėtų atsisakyti žalingų įpročių, laikytis bent kažkiek sveikesnio mitybos plano. Tad geresnis variantas yra kažko gyvenime atsisakyti ir turėti tikrai kokybišką ir ligų nevarginantį gyvenimą, nejausti kojų skausmo ar kitų ligos požymių, negu nesirūpinti savo sveikata ir nuolat vaikščioti pas gydytojus, kurie turės gelbėti jūsų sveikatą.

Etapai, kurie parodo kojų kraujagyslių ligas

Kaip įvardija kraujagyslių gydytojai, pasiekiant pačią blogiausią kojų kraujagyslių ligos stadiją, yra pereinama per kelis etapus:

  1. Pirmasis požymis – ant kojų matyti išsiplėtę kapiliarai.
  2. Vėliau seka stadija, kai yra matomi stambūs poodiniai mazgai, bet kol kas kojų tinimas nevargina.
  3. Vis dar yra matomi poodiniai mazgai ir ilgainiui, ilgiau pastovėjus ar pasėdėjus nejudant, dažniausiai vakarais kojos tampa patinusios. Kai pastebimi šie požymiai, į gydytoją kreiptis privaloma. Žinoma, geriausias variantas, kada buvo galima pas jį kreiptis buvo pirmajame žingsnyje. Bet jei viskas pasivėlino, verta susirūpinti jau dabar.
  4. Dar vėliau kojų oda gali pakeisti spalvą, atsirasti dėmių. Gali pradėti kamuoti dermatitas.

Kraujagyslių specialistas Unavita klinikoje.