KOKIOS YRA PAGRINDINĖS SPYNŲ RŪŠYS?

Kad visada būtumėte garantuoti, jog jūsų butas ar seifas yra patikimai užrakinti, verta įsigyti pačias patikimiausias spynas. Todėl tikrai nepakenktų pasidomėti ir tuo, kurios rūšies spynos yra pačios patvariausios ir patikimiausios.

Ką pataria spynų meistrai dėl patikimo durų užrakinimo?

Spynų meistrai išorinėse lauko duryse pataria įtaisyti porą skirtingos rūšies užraktų. Vienas jų galėtų būti seifų užraktų tipo, kitas – paprastas. Tai yra naudinga ne tik apiplėšimo atveju, nes vagims būtų sudėtinga per trumpą laiką juos abu įveikti. Be to, tai padėtų išvengti ir nemalonumų ir kurio nors vieno iš užraktų gedimo metu. Kol spynų meistras imtųsi taisyti vieną užraktą, būsto savininkas tą laikotarpį galėtų naudotis antrąja spyna.

Kokios yra pagrindinės durų spynų rūšys?

Durų spynos būna dviejų rūšių – cilindrinės ir plokštelinės. Cilindrinių spynų konstrukciją sudaro cilindras ir korpusas. Abi dalys turi strypelius. Tuomet, kai šerdies ir rakto kombinacija atitinka korpusą, tada raktas gali suktis ir atrakinti duris. Šios spynos raktai turi išpjovas tik vienoje pusėje. Kadangi cilindrui gali pakenkti drėgmė ir įvairūs nešvarumai, šio tipo užrakto geriau nenaudoti lauko durims.

Plokštelinių durų spynų skląstis susidaro iš keleto plokštelių. Jos atsirakina tik tada, kai išpjovos plokštelėse sutampa su rakto iškyšuliais. Šios rūšies spynų gretose – ir seifų spynos, kurios rakinamos ilgu ir plokščiu raktu, turinčiu išpjovas abejose pusėse. Kai raktas sukamas, jis pakelia užrakte esančių plokštelių kombinaciją į viršų ir atidaro duris.

Kaip tinkamai prižiūrėti durų spynas?

Durų spynų priežiūra labai paprasta. Svarbiausia nepirkti kinų gamybų spynos, kurios yra per daug trapios ir greitai lūžta. Jei jūsų lauko durys yra su cilindriniais užraktais, tada būtų naudinga juos bent du kartus per metus ištepti, jei užraktai yra patalpų viduje – tada užtenka ir vieno karto per metus. Tepti reikia su specialiu spynų tepalu, nes universalūs tepalai tam netinka. Kaip pataria spynų specialistai, jei naudojate seifams skirtas spynas, tada jų iš viso tepti nereikia, to daryti netgi negalima. Jei daugiau norite sužinoti apie spynas, informacijos ieškokite internete. Čia tikrai rasite atsakymus į visus jums rūpimus klausimus.