Kokie yra elektrinių paspirtukų tipai?

Nusprendėte pakeisti savo keliavimo būdą ir įsigyti elektrinį paspirtuką? Tokiu atveju yra daugybė kriterijų, į kuriuos reikia atsižvelgti. Aptarkime juos.

Elektrinis paspirtukas – į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Elektrinis paspirtukas yra ir praktiškas, ir smagus. Jis idealiai tinka miesto gyventojams, yra tylus ir ekologiškas.

Panašus į įprastą paspirtuką, jis turi papildomų komponentų, pavyzdžiui, variklį, akumuliatorių, pagreičio valdymo ir stabdymo sistemą. Priklausomai nuo modelio, variklis yra ant rato arba po platforma.

Kai kurie elektriniai paspirtukai varomi kintamąja arba nuolatine elektros srove, kiti – diržine pavara. Akumuliatorius, maitinantis variklį, gali būti švino rūgšties arba ličio rūgšties, jo ilgis gali būti įvairus. Droselinės sklendės valdymas dažnai būna gaiduko formos ir yra ant vairo.

Stabdžių būna įvairių tipų, jais naudotojas gali valdyti greitį arba sustoti.

Kokių tipų yra elektriniai paspirtukai?

Dagiau sužinoti apie apie įvairius skirtingus paspirtukus ir jų specifikacijas galite: heradas.lt. Šiame palyginime pateikiamos pagrindinės elektrinių paspirtukų kategorijos, kad galėtumėte lengviau pasirinkti.

  • Elektriniai paspirtukai su bešepetėliniais varikliais

Elektriniai paspirtukai su bešepetėliniais varikliais yra pažangiausi modeliai. Variklis yra viename iš ratų (arba rečiau po platforma) ir nereikalauja jokios priežiūros. Tai taip pat galingiausias variklio tipas.

  • Elektriniai paspirtukai su diržiniu varikliu

Elektriniai paspirtukai su diržiniais varikliais yra ne tokie galingi kaip anksčiau aptarto modelio, tačiau juos lengviau naudoti. Jie veikia nuolatine (o ne kintama) elektros srove ir labai dažnai turi diržą, kurio trūkumas yra tas, kad laikui bėgant jis susidėvi. Jie taip pat užima daugiau vietos, tačiau greičiau užvažiuoja į įkalnę. Nors šie gaminiai nėra geriausias elektrinių paspirtukų tipas, tačiau juos galima įsigyti pigiau.

  • 3 ratų elektriniai paspirtukai

Šio tipo paspirtukai yra labai patogūs ir suprojektuoti taip, kad laikui bėgant tarnautų ilgai. Jie tinka naudoti tiek patalpose, tiek lauke ir, priklausomai nuo modelio, gali vežti iki 150 kg apkrovą.

  • 4 ratų elektriniai paspirtukai

Paspirtukai su 4 ratais užtikrina optimalų stabilumą ir gali vežti sunkiausius krovinius. Tačiau jie negali važiuoti didesniu nei 10 km/val. greičiu.

  • Sulankstomi elektriniai paspirtukai

Sulankstomi elektriniai paspirtukai – tai elektrinių paspirtukų tipas, kuriuos galima labai lengvai transportuoti ir laikyti. Jei dažnai keliaujate, šią kategoriją tikrai verta rinktis. Dauguma šių gaminių komplektuojami su praktišku nešiojimo krepšiu.

  • Elektriniai paspirtukai su išimamais akumuliatoriais

Šiuo elektriniu paspirtuku galite pasiimti akumuliatorių su savimi, kai pastatote transporto priemonę. Tai sumažina vagystės riziką, nes paspirtukas be akumuliatoriaus praranda didelę dalį savo vertės.