Kokią krosnelę rinktis į sodybą?

Įsirenginėdami sodybą tikimės, kad ji tam tikru laikotarpiu taps naujaisiais mūsų namais, todėl kruopščiai apgalvojame kiekvieną aspektą. Vienas iš svarbiausių veiksnių yra malonios temperatūros užtikrinimas – už jį dažniausiai yra atsakingos krosnelės. Šį kartą aptarsime pagrindinius jų tipus ir svarbiausius pasirinkimo aspektus, kurie padės nuspręsti, kuri krosnelė Jūsų sodybai būtų pati tinkamiausia.

Kieto kuro krosnelės

Tai – vienas dažniausių pasirinkimų, kuris leidžia mėgautis jaukia ir šilta sodybos atmosfera, o kartais net ir namuose gali būti naudojamas kaip pagrindinis šildymo šaltinis. Tiesa, svarstant, kurios kieto kuro krosnelės bus tinkamiausias, turėtumėte atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių aspektų. Pirmiausiai reikėtų turėti omenyje, kad tokie prietaisai gali kūrenti malkas, granules arba briketus. Nors granulėmis ir briketais kūrenami modeliai gali būti kiek brangesni, pats procesas bus švaresnis, todėl mažiau dėmesio reikės skirti valymo darbams. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurios krosnelės gali deginti kelių skirtingų tipų kietąjį kurą.

Jums taip pat reikėtų atsižvelgti į krosnelių gamybos medžiagas. Iš ketaus pagaminti prietaisai nustebins išskirtinai ilga tarnavimo trukme, o plieniniai modeliai džiugins įvairiomis formomis ir palankiomis kainomis. Ar dizainas bus svarbus – spręsti Jums, tačiau tikrai turėsite galimybę tokius prietaisus priderinti prie bendro sodybos interjero. Kalbant apie integraciją, reikėtų atkreipti dėmesį į atitinkamos krosnelės dydį ir nepamiršti jos galingumo – šis aspektas priklausys nuo to, kokio dydžio patalpas norėsite apšildyti.

Krosnelės su virykle

Įrenginėdami sodybą, dažniausiai ieškome funkcionalių sprendimų – jei taip pat elgiatės ir Jūs, šio tipo įranga tikrai turėtų atkreipti dėmesį. Pasirinkus krosnelę su integruota virykle, bus galima išbandyti pačius įvairiausius receptus, o kol Jūs gaminsite, įrenginys rūpinsis patalpų šildymu. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį, kad tokia įranga yra kiek masyvesnė, tačiau jei lyginsime du atskirus prietaisus, matmenys bus pakankamai panašūs. Integruotą viryklę turinčios krosnelės labiausiai patinka tiems, kurie sodyboje nori jaustis tarsi namuose – jei čia gaminate išskirtinai retai ir apsiribojate lauko griliu, tikėtina, kad rinksitės aukščiau aptartus modelius.

O jeigu visgi nuspręsite pasirinkti šį variantą, reikėtų vadovautis tais pačiais kriterijais ir atsižvelgti į galingumą bei kuro tipą. Žinoma, kadangi šios krosnelės yra kur kas didesnės, daugiau dėmesio reikės skirti matmenims ir jų išvaizdai. Tačiau gamintojai pasirūpino, kad tokie įrenginiai labai lengvai įsilietų į Jūsų laikinųjų namų interjerą.

Pirties krosnelės

Užtikrinus malonią šilumą sodyboje, pats metas pagalvoti apie papildomas pramogas – jei pasvajojate apie pirtį, Jums bus reikalinga ir šiai patalpai skirta krosnelė. Turėtumėte atkreipti dėmesį, kad pirties krosnelės gali būti malkinės ir elektrinės. Pirmojo tipo modeliai yra vadinami klasikiniais – juos mėgsta užkietėję pirties entuziastai. Jų užkūrimas yra kiek sudėtingesnis ir užtrunka ilgiau, tačiau jį galima laikyti savotišku ritualu. Be to, galima mėgautis maloniu garu ir pavyksta išvengti sauso oro.

Tačiau jei visgi labiau mėgstate efektyvumą, Jums labiau tiks elektrinės pirties krosnelės. Nustačius pageidaujamą temperatūrą, ji bus išlaikyta visų linksmybių metu, o Jums dėl to nereikės įdėti papildomų pastangų. Tokio tipo prietaisai galės pasiūlyti ir kitų papildomų funkcijų. Renkantis pirties krosneles, reikėtų atsižvelgti į dydį, galingumą, dizainą ir, žinoma, apsispręsti dėl biudžeto. Platų tokių prietaisų pasirinkimą rasite apsilankę Pigu.lt el. parduotuvėje.

Apgalvoję visus šiuos kriterijus, pakankamai lengvai turėtumėte išsirinkti Jūsų sodybai tinkančią krosnelę. Jų įvairovės tikrai netrūksta, tad sprendimas priklauso nuo Jūsų asmeninių poreikių.