Kokį katilą rinktis planuojant statyti nuosavą namą?

Kokį katilą rinktis planuojant statyti nuosavą namą?

Šilumos katilo pasirinkimas namo statybų metu yra praktiškai ideali situacija, nes leidžia tinkamai susiplanuoti, pasiruošti ir atlikti visus reikiamus darbus, susijusios su šios įrangos montavimu bei paleidimu. Tačiau dėl gan plataus įrenginių asortimento, dažnu atveju namų šeimininkams tenka pasukti galvą, tam,kad jų pasirinkimas taptų tikrai geru sprendimu.

Tam, kad pastačius namą nereikėtų iš naujo tvarkyti šildymo sistemos, rekomenduojama tinkamai įvertinti visų siūlomų katilų ir kitų įrenginių pranašumus ir trūkumus bei išsirinkti tinkamiausią variantą.

Kietojo kuro katilai – ko gero labiausiai paplitę šilumos šaltiniai privatiems namams. Jie veikia deginant malkas, briketus, granules, anglis ir kitas kietojo kuro rūšis. Įrenginiai pasižymi gan aukštu efektyvumu ir gali būti pritaikyti tiek didesnėms, tiek ir mažesnėms patalpoms. Kuro prieinamumas bei kai kuriais atvejais pritaikomi automatizavimo sprendimai yra tarp pagrindinių šio tipo katilų privalumų. Tačiau jiems yra būtina įrengti atskiras patalpas (katilines), o ir pajungimo procesas nėra labai paprastas.

Dujiniai katilai – dar viena ganėtinai populiari katilų rūšis. Ji ypač paplitusio ten, kur yra privestas centralizuotas dujotiekis, arba ten, kur nėra poreikio pastoviam patalpų šildymui net ir šaltuoju metų laiku – sodybos bei sodo nameliai. Su šio tipo įrenginių specifika galima susipažinti svetainėje https://www.katilai.lt/dujiniai-katilai-2. Neabejotinas dujinių katilų privalumas yra galimybė montuoti patogioje vietoje, be poreikio įrenginėti specialias patalpas, o šiuolaikiniai modeliai pasižymi ir ypač aukštu efektyvumu.

Elektriniai katilai – ko gero paprasčiausi prietaisai, kurių pajungimas ir veikimas yra greitai ir nesudėtingas. Jie pasižymi tyliu veikimu ir neišmeta kenksmingų medžiagų į aplinka, tad jų nereikia prijunginėti prie dūmtraukio. Tačiau nežiūrint į šiuos privalumus, elektra nėra labai pigus šildymo sprendimas ir labiau tinka ten, kur svarbus yra greitas rezultatas, o ne ilgalaikis veikimas. Dėl šios priežasties, elektrinius katilus dažnai renkasi kaip papildomus šilumos šaltinius, veikiančius kartu su kitais įrenginiais.

Skysto kuro katilai, prietaisai veikiantys dyzelinio kuro pagrindu, dažniausiai yra naudojami pramonėje ir privačiuose namuose yra labai reti.