Kodėl reikia naudoti naftos gaudykles?

Stovėjimo aikštelėse matydami „vaivorykštes“ net nesusimąstome, jog tai yra ne atsitiktinis ir gamtos sukurtas reiškinys, spalvos, o tai yra naftos produktų nutekėjimo pasekmė. Iš mašinų ištekėjus tepalams ar degalams – šie dalykai patenka tiesiai į gamtą ir sukelia užterštumą. Atrodo išbėgę nors ir nedideli kiekiai, bet bendrai po truputį po truputį ir užterštumas iš įvairiausių kilmės šaltinių didėja. Žinoma, kartais naftos produktų išsiliejimai yra neišvengiami, tačiau jų patekimą į gamtą galima sustabdyti. Na pavyzdžiui – naudojant naftos gaudykles. Šie įrenginiai montuojasi šalia kanalizacijos ir atskiria naftos produktų daleles nuo bendrųjų nuotekų. Naftos gaudyklės „pagauna“ naftos produktų daleles ir neleidžia joms patekti į aplinką. Todėl paprastai naftos gaudykles rekomenduojama įrengti tose vietose, kur galimas nutekėjimas, na pavyzdžiui automobilių stovėjimo aikštelėse, vietose, kur važinėja traukiniai, autobusai, intensyvaus mašinų judėjimo ruožuose, taip pat ir degalinių teritorijose. Naftos gaudyklės gali būti tiek mažesnės, tiek didesnės, priklausomai nuo nuotekų našumo ir naftos produktų gausos patenkančios su nutekančiomis nuotekomis.

Ar yra specifinės naftos gaudyklės?

Būna ir taip, jog didelėse teritorijose, kur yra įrengtos naftos gaudyklės gali pasitaikyti liūtys, kurios sukelia itin didelius nuotekų kiekius. Paprastai yra žinoma, jog didžioji dalis naftos produktų yra nuplaunama pačioje lietaus pradžioje, tad tokiu atveju specialistai rekomenduoja kartu su naftos gaudykle papildomai įsigyti ir apvedimo sistemą. Vadinasi tokiais atvejais, kai pasitaikys itin smarkus lietus, pirmoji dalis nuotekų keliaus per naftos skirtuvą, o likusios praeis per apvedimo sistemą. Ką tai reiškia? Jog įrenginys nebus perkraunamas ir neužstrigs visas valymo ciklas, bei įrenginį galėsite įsigyti mažesni, kas leis sutaupyti. Na o išvalymo kokybė – išliks tokia pat aukšta ir gera. Todėl prieš pateikiant užklausymą apie norimą įsigyti gaminą, vadybininkams būtinai paminėkite visas detales ir aplinkybes, kurios galbūt jums gali atrodyti nesvarbios, bet iš tiesų bus reikšmingos ir leis sutaupyti. Naftos gaudyklių dar galimi priedai: polietileninis dangtis, kurį reikia rinktis taip pat pagal tam tikrus parametrus, na pavyzdžiui – ar ant įrenginio viršaus važinės automobiliai ir panašiai, ar įrenginį planuojama montuoti pievoje, kur nebus jokios apkrovos. Tai lemia apkrovos lygį ir dangčio tvirtumo parinkimą. Vadinasi jei ant naftos gaudyklės dangčio nebus jokio apkrovimo – galite rinktis plonesnį, silpnesnį dangtį ir žinoma už atitinkamai mažesnę kainą. Dar vienas svarbus įrenginio komponentas – aptarnavimo šachta. Šios dalies aukštis prisideda prie kainos svyravimo. Tiek, naftos gaudyklės, tiek nuotekų valymo įrenginys kainuoja daugiau, jei aptarnavimo šachta yra aukštesnė.

Aptarnavimo šachta ir nuotekų valymo įrenginys. Kuo tai susiję?

Nuotekų valymo įrenginys gali turėti tiek aukštesnę, tiek trumpesnę aptarnavimo šachtą. Kuo giliau įrenginį reikia montuoti į žemę, tuo ilgesnes šachtos reikia, kas reiškia, kad kaina kyla. Na o jeigu įrenginys montuojamas arčiau žemės paviršiaus – užtenka ir trumpesnės aptarnavimo šachtos, vadinasi – užtenka pigesnio varianto.