Kas yra pigmentinės dėmės ir nuo ko jos atsiranda?

Dažnas susiduriame su odos pigmentacija. Pigmentinės dėmės vieniems yra įgimta, kitiems įgyta, kurios beje yra dažnesnės. Jų atsiradimą paskatina saulės spinduliai, brandus amžius bei hormonų pusiausvyros organizme sutrikimai. 

Nors padidėjusi pigmentacija paprastai nėra kenksminga, tai gali būti ir kitų sveikatos sutrikimų simptomas. Susipažinkite su pigmentacijos tipais, priežastimis ir kaip ją gydyti.

Melasma. Manoma, kad melazmą sukelia hormoniniai pokyčiai ir ji gali išsivystyti nėštumo metu. Pigmentacijos sritys gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, tačiau dažniausiai jos atsiranda ant pilvo ir veido.

Saulės dėmės. Taip pat vadinamos kepenų dėmėmis, saulės dėmės yra dažnos. Jos susiję su pertekliniu saulės poveikiu odai. Paprastai dėmelės atsiranda saulės paveiktose vietose, pavyzdžiui, rankose ir veide.

Pigmentacija po uždegimo. Tai yra odos sužalojimo ar uždegimo rezultatas. Dažna šio tipo priežastis yra spuogai.

Dažna priežastis pigmentacijos atsiradimui yra per didelė melanino gamyba. Melaninas yra pigmentas, suteikiantis odai spalvą. Jį gamina odos ląstelės, vadinamos melanocitais. Todėl keletas pakitusių veiksnių gali pakeisti melanino gamybą jūsų organizme taip iššaukdamas odos spalvos pokyčius. Ar žinojote, kad net kai kurie vaistai gali sukelti pigmentaciją? Tokie kaip chemoterapiniai vaistai taip pat gali sukelti pigmentaciją net kaip šalutinį poveikį! O kai nėštumas keičia hormonų lygį organizme, kai kurioms moterims tai gali paveikti melanino gamybą. Taigi, pigmentacija yra tiesioginis padidėjusio hormono kiekio jūsų organizme rezultatas.

Kaip gydyti odos pigmentaciją?

Kad to pasiekti, pirmiausia vertėtų kreiptis įį profesionalus dermatologus. Jie peržiūrės jūsų ligos istoriją ir atliks reikiamą patikrinimą, taip galėtami identifikuoti atsiradimo priežastį. Kitu atvėju gali prireikti vartoti receptinius vaistus, kurie gali gydyti kai kuriuos pigmentacijos atvejus. Šio vaisto sudėtyje paprastai yra hidrochinono, kuris šviesina odą. Prisižiūrėti namuose taip pat reikėtų, tai galite daryti bent jau naudojant saulės kremą, išsirinkti fiziškai blokuojantį apsauginį kremą nuo saulės, pageidautina, kurio pagrindinė veiklioji medžiaga yra cinko oksidas ir būtų bent SPF30-50.

Daugiau informacijos apie pigmentines dėmes, jų šalinimą bei įvairias kitas dermatologines problemas rasite užsukę į internetinę svetainę https://www.lazeriniscentras.lt/.