Karpų naikinimo būdai ir prevencija: konsultuoja podologas

Karpų, dar vadinamų papilomais, naikinimas gali būti sudėtingas, nes jos yra užkrečiamos ir gali vėl atsirasti. Vis dėlto, yra keletas būdų, kaip jas pašalinti ir užkirsti kelią jų atsiradimui ateityje.

Natūralu, kad karpų naikinimas turi būti itin greitas, pamačius, kad jos yra. Paprasčiausiai podologas gali padėti gana greitai jums susigrąžinti gyvenimo kokybę bei džiaugtis pėdomis, kurios atrodo puikiai. Plačiau apie karpas pasakoja podologas Mantas.

Karpų naikinimo būdai

Yra daug skirtingų karpų naikinimo metodų. Krioterapija – vienas dažniausiai pasirenkamų metodų. „Šis metodas apima karpos užšaldymą skystu azotu. Tai sukelia karpos audinių sunaikinimą, kuris vėliau nukrinta. Krioterapija yra gana skausminga procedūra, todėl dažnai naudojama kartu su anestezija“,- nurodo Mantas.

Galimas lazerinis gydymas „Lazeris naudojamas karpai sunaikinti, sudeginant jos audinius. Lazerinis gydymas yra greitas ir efektyvus metodas, tačiau jis gali būti brangus. Arba kai kuriais atvejais reikalinga net ir chirurgija.  Šis metodas naudojamas karpai pašalinti chirurginiu būdu. Chirurginis pašalinimas paprastai naudojamas tik sunkiais atvejais, kai kitos gydymo galimybės nepasiteisina“,- pasakoja Mantas.

Karpų prevencija: kaip jų išvengti?

Prieš bandydami bet kokį karpos pašalinimo būdą – pasitarkite su gydytoju. Nenaudokite namų gynimo priemonių, jei turite jautrią odą ar sergate kitomis odos ligomis. Pasirūpinkite, kad jūsų rankos ir visi naudojami įrankiai būtų švarūs, kad išvengtumėte infekcijų.

„Jei pastebėjote bet kokį odos dirginimą ar pablogėjimą, nedelsdami nutraukite gydymą ir kreipkitės į gydytoją“,- teigia Mantas. „Siekiant išvengti karpų – taip pat reikia saugotis. Karpų virusas gali plisti tiesioginio kontakto su karpa metu. Venkite liesti karpą ir nelieskite kitų žmonių karpų. Nesidalinkite asmeniniais daiktais, tokiais kaip rankšluosčiai, batai ir drabužiai, su kitais žmonėmis, ypač jei jie turi karpų“,- pataria Mantas.

Drėgna ir šilta aplinka yra palanki karpų virusui augti. Reguliariai plaukite kojas muilu ir vandeniu ir gerai jas nusausinkite. Ankšti batai gali sukelti trintį ir spaudimą, o tai gali padidinti karpų riziką. Nešiokite patogius batus, kurie gerai priglunda ir nespaudžia pėdų.

Silpna imuninė sistema gali padidinti karpų riziką. Valgykite sveiką maistą, reguliariai mankštinkitės ir pakankamai miegokite, kad sustiprintumėte savo imuninę sistemą.

Karpų naikinimas gali būti sudėtingas, tačiau yra keletas būdų, kaip jas pašalinti ir užkirsti kelią jų atsiradimui ateityje. Jei turite karpų, kreipkitės į gydytoją, kad aptartumėte gydymo galimybes“,- nurodo Mantas..