Kaip žinoti, kad jūsų nėra pasiklausoma?

Kaip žinoti, kad jūsų nėra pasiklausoma?

Žinoti, jog esate pasiklausomas ar kitaip sekamas yra vienas blogiausių jausmų. Dėl šios priežasties galite pasijausti itin nesaugiai, tai taip pat gali pakenkti jūsų emocinei sveikatai. Šiais laikais yra daug išmanių priemonių, tokių kaip kameros, pasiklausymo įranga bei kitos, kurios yra pasitelkiamos žmonių sekimui bei šnipinėjimui. Tokiu būdu yra pažeidžiamas žmogaus privatumas ir gali būti pasisavinama svarbi informacija, kuria vėliau nusikaltėliai gali pasinaudoti. Tai gali būti jūsų asmens tapatybės informacija, prieiga prie tam tikrų paskyrų, konfidenciali verslo bei kitokio pobūdžio informacija. Dažnai tokių nusikaltėlių taikinyje yra itin svarbūs asmenys. Tai gali būti politikai, valstybės tarnautojai, aukšto rango pareigūnai ar sėkmingų įmonių savininkai.

Žmonės dažnai gali net nežinoti, jog jų yra pasiklausoma. Tačiau yra keletas ženklų, galinčių tai parodyti:

  • Kiti žmonės netikėtai sužino su jūsų verslu susijusią konfidencialią informaciją ar komercinę paslaptį.
  • Pastebėjote sklindančius keistus garsus ar tam tikrus garso pokyčius kalbant telefonu.
  • Jūsų radijas staiga pradėjo blogai veikti, girgždėti.
  • Pastebėjote, jog jūsų namuose ar darbo kabinete kažkas lankėsi be jūsų žinios, atkreipėte dėmesį, jog kai kurie daiktai ne savo vietose, nors niekas nebuvo pavogta.
  • Jūsų namuose ar darbo kabinete netikėtai atsirado naujų daiktų, tokių kaip laikrodis, lempa, rėmeliai ar kiti.
  • Staiga sienose, aplink jungiklius, sienines lempas, dūmų detektorius ar kitus prietaisus atsiranda tam tikrų įbrėžimų ar kitokių deformacijų, kurių anksčiau nebuvo.

Įtarimų, jog jūsų yra pasiklausoma, gali būti ir daugiau. Dėl pasiklausymo įrangos kompaktiškumo, ją sunku pastebėti, todėl ji gali būti paslėpta bet kur, tiek jūsų namuose, tiek automobilyje ar darbo kabinete. Ji gali būti paslėpta interjero detalėse, lempose, kuprinėse, drabužiuose, žaisluose ar kitose jums netikėčiausiose vietose. Tikriausiai nėra nieko blogiau, nei jaustis nesaugiu savo namuose ar darbe. Todėl jeigu turite įtarimų, jog jūsų ar jūsų šeimos narių yra pasiklausoma, svarbu kreiptis į privatų detektyvą. Pasiklausymo įrangos suradimas nėra tokia lengva užduotis. Tačiau šios srities specialistai, turintys ilgalaikę patirtį ir specialią įrangą, gebės aptikti paslėptą pasiklausymo įrangą.